Kde dlhodobo nakupovať Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Ruslan Grumble

Bitcoin sa stále z krátkodobého hľadiska nachádza v bočnom pohybe, ktorý pripomína trojuholník. Nás však bude zaujímať, ako sa cena bude správať po jeho zatvorení. Poďme sa teda pozrieť na možné krátkodobé scenáre a taktiež na to, kde sa z dlhodobého hľadiska oplatí nakupovať BTC do HODL.

Ak aj cena prekoná rezistenciu súčasného sideway pohybu, očakávam iba krátkodobý rast, no určite nie reverzný rast. Ak chceme rozmýšľať nad reverziou, cena by musela prekonať minimálne 40 000 $. V súčasnosti však chýbajú bullish objemy na takýto odraz a v porovnaní s bearish objemami sú krátkodobo chabé.

Bitcoin pokračuje v sideway pohybe
Bitcoin pokračuje v sideway pohybe. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu vystreliť po nedávnom prepade

Bitcoin krátkodobo sideway

Ako vidíme, aj keby sme boli z krátkodobého hľadiska v bullish trende, zo strednodobého hľadiska očakávam skôr finálnu fázu korekcie a následne akumuláciu. Kde teda nakupovať Bitcoin v prípade tohto scenára? Prvou kľúčovou nákupnou zónou bude oblasť okolo MA200 na týždennom grafe. Momentálne dosahuje hodnotu 21 960 $.

V čase tento kĺzavý priemer rastie a cena môže ísť krátkodobo aj pod neho. Ak cena kontaktuje tento support, budeme sledovať, či sa týždenná sviečka uzavrie telom nad tento indikátor. Samozrejme, všetky ceny pod MA200 sú z dlhodobého hľadiska ideálne na nákup.

Mohlo by ťa zaujímať: Analytik, ktorý varoval pred korekciou v 2021, predpovedá dno BTC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance