Bitcoin a chýbajúce býčie objemy
Bitcoin a chýbajúce býčie objemy. Zdroj: Shutterstock.com/Eko SP

Bitcoin stále pokračuje v mierne rastúcom trende, no ide skôr o vyčerpanie medveďov ako o silu býkov. Objemy totižto chýbajú. V takomto tempe trend nemôže vydržať dlhodobo, a preto musíme počítať s pokračujúcou korekciou. Napriek tomu z krátkodobého hľadiska môže dôjsť ešte k jednému rastúcemu legu pred finálnou kapituláciou.

Bullish scenár sledujem na 32 000 $ alebo maximálne na hladine rezistencie z maxím korekcie, čo predstavuje zhruba 35 000 $ až 36 000 $. Na väčší pohyb hore to momentálne nevidím a skôr očakávam pokračujúcu korekciu z výhľadom na najbližšie mesiace. Pri pokračujúcej korekcii budeme sledovať predovšetkým pozíciu lokálneho minima.

Bitcoin a chýbajúce býčie objemy
Bitcoin a chýbajúce býčie objemy. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Robert Kiyosaki plánuje kúpiť bitcoiny na dne – hovorí o hladine 17 000 $

BItcoin a chýbajúce býčie objemy

Trhová cena Bitcoinu je teda krátkodobo bullish, strednodobo bearish a dlhodobo bullish. Aj keď cena dosahuje dlhodobé klesajúce minimá a sme vo fáze korekcie, môžeme očakávať v rámci korekcie mierne rastúci trend. Z dlhodobého hľadiska berieme do úvahy support na MA200 na týždennom grafe.

Dlhodobé dno korekcie by mohlo nastať na hladine tesne nad 20 000 $, kde sa nachádza práve tento indikátor, ktorý predstavoval dno korekcie aj v minulosti. Krátkodobo na pár dní by sme mohli spadnúť dokonca aj pod tento indikátor, no ak tam cena naozaj pôjde, budeme sledovať predovšetkým uzatvorenie týždennej sviečky.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu vystreliť po nedávnom prepade

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance