Kiyosaki plánuje kúpiť Bitcoin za 17 000 $
Kiyosaki plánuje kúpiť Bitcoin za 17 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/woff

Slávny autor bestselleru Bohatý otec, chudobný otec Robert Kiyosaki verí, že Bitcoin môže klesnúť na 17 000 dolárov. Verí však, že kryptomena nakoniec tento boj vyhrá. Investorom okrem zlata a striebra odporúča aj bitcoiny.

Kiyosaki sa podelil o svoje najnovšie cenové očakávania a výhľad do budúcnosti Bitcoinu.  Kiyosaki vo štvrtok tweetoval, že Bitcoin padá a čaká, kým cena kryptomeny klesne na úroveň 20 000 $. Vysvetlil, že počká, kým BTC otestuje dno, ktoré môže byť na úrovni 17 000 $, a až potom začne nakupovať.

Kiyosakiho tweet prišiel v čase, keď kryptomenový trh stratil miliardy dolárov. V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchoduje za 29 380 $.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Robert Kiyosaki: „Inflácia vyhladí americkú ekonomiku. A Solana? Nakúpil som ju, lebo má obrovský potenciál!“

Kiyosaki: Bitcoin tento boj vyhrá

Napriek klesajúcej cene BTC Kiyosaki verí, že Bitcoin vyhrá. V stredu na Twitteri vysvetlil prečo: „Bitcoin vyhrá, pretože Ameriku vedú 3 bábky,“ napísal a dodal, že prvou je prezident Joe Biden. Druhou bábkou je ministerka financií Janet Yellenová a treťou šéf Federálneho rezervného systému Jerome Powell. Slávny autor napísal: „Dôverujem bitcoinom, nie 3 bábkam.

Nebolo to prvýkrát, čo Kiyosaki vyjadril nedôveru voči Bidenovej administratíve, Wall Street a Fedu. Investorom tiež už dlhší čas odporúča, aby si kúpili Bitcoin.

Minulý mesiac známy autor povedal, že sa blíži najväčšia bublina. Vládu, Wall Street a Federálny rezervný systém nazval „zlodejmi“. Povedal tiež, že hyperinflácia a depresia sú prítomné a odporúča investorom nakupovať zlato, striebro a bitcoiny.

Renomovaný autor tiež varoval, že nakoniec vláda zabaví všetky kryptomeny a vytvorí vládnu kryptomenu. Napriek tomu následne povedal, že rusko-ukrajinská vojna „vedie k porozumeniu kryptomien ako bezpečnejšieho prístavu v porovnaní s falošnými fiat peniazmi.”

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki: „Najväčšia depresia v histórii už zrejme začala”