Bitcoin uzatvára mesačný pohyb
Bitcoin uzatvára mesačný pohyb. Zdroj: Shutterstock.com/Maxx-Studio

Bitcoin sa už mesiac nachádza v sideway štruktúre, ktorá predstavuje boj medzi býkmi a medveďmi. Objemy sú v tejto štruktúre minimálne a uzavretie môže nastať oboma smermi. Aké signály je však potrebné sledovať? Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým stále rastie a dosahuje súčasných 47,29 %.

BTC uzatvára zónu klesajúcou rezistenciou z maxím korekcie a horizontálnym supportom na cca 28 500 $. Do týždňa pravdepodobne dôjde k uzatvoreniu tohto pohybu a cena bude musieť prelomiť jednu z trendoviek. Ktorá to bude? V prvom rade si potrebujeme počkať na uzatvorenie a následne targetovať.

Bitcoin čoskoro ukončí sideway poyhb
Bitcoin čoskoro ukončí sideway poyhb. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Krátkodobí držitelia BTC podľa tejto metriky nedávno kapitulovali

Bitcoin stále sideway

Prvý scenár je býčí a vtedy budeme čakať, či sa cene podarí uzatvoriť nad rezistenciou 32 300 $. Následne budeme targetovať hladinu zhruba 34 400 $. Najviac býčím pohybom by bol leg až na dlhodobú rezistenciu, ktorá klesá a momentálne je cca na zóne okolo 38 000 $. Zatiaľ však cena tento pohyb neindikuje a chýbajú objemy.

Druhý scenár je medvedí a budeme čakať, či cena neprekoná support na zóne okolo 28 500 $. Ak áno, tak najprv budeme targetovať 25 500 $, ale pravdepodobne by cena spadla ešte hlbšie. Najviac očakávaným supportom, kde by sa korekcia mohla zastaviť, je zóna 1W MA200 na cene cca 22 200 $.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 5 najlepších altcoinov na nákup v júni 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance