Bitcoin a dlhodobé dno
Bitcoin a dlhodobé dno. Zdroj: Shutterstock.com/iQoncept

Pre Bitcoin bolo posledných deväť týždenných sviečok negatívnych a po tomto rekordnom období konečne prichádza prvá zelená týždenná sviečka. Medzitým sa podľa analytika z CryptoQuant začala kapitulácia dlhodobých držiteľov na tomto medveďom trhu, čo, paradoxne, môže byť znakom optimizmu.

Kapitulácia dlhodobých držiteľov

Po prvé, je dôležité vysvetliť, že kapitulácia pri investovaní alebo obchodovaní znamená, že niekto stratil nádej, že jeho pozícia dosiahne svoje ciele, a je konečne pripravený sa jej vzdať.

V súčasnom kontexte kapitulácia dlhodobých držiteľov znamená, že ľudia alebo subjekty, ktoré držali BTC dlhšiu dobu, odchádzajú zo svojho obchodu, či už so ziskom alebo stratou. Je to dôležité, pretože trhy majú tendenciu dosiahnuť dno, keď účastníci realizujú obrovské straty. Na medvedích trhoch kapitulácia dlhodobých držiteľov zvyčajne znamená viacročné dno.

Je tiež veľmi dôležité poznamenať, že toto nemusí byť jednorazová udalosť a môže trvať týždne alebo mesiace, kým dlhodobí držitelia definitívne kapitulujú.

Napríklad v rokoch 2014/15 a v roku 2018 trvalo dlhodobým držiteľom BTC mesiace, kým kapitulovali, zatiaľ čo počas krachu pre covid v roku 2020 to trvalo len niekoľko dní, čo dokonale dokazuje nasledujúci graf:

Bitcoin sopr LTH
Bitcoin sopr LTH. Zdroj: CryptoQuant

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: TOP 5 najlepších altcoinov na nákup v júni 2022

Dobré znamenie pre Bitcoin?

Či je to dobré znamenie pre cenu Bitcoinu, alebo nie, závisí od konkrétnej perspektívy. Skutočnosť, že sa začala fáza kapitulácie, znamená, že v budúcnosti by sa mohlo predávať viac. Znamená to však aj to, že trh sa približuje k svojmu dnu.

SOPR dlhodobých držiteľov je metrika, ktorá meria výšku ziskov/strát, ktoré táto skupina dlhodobých držiteľov (LTH) realizuje. Je zrejmé, že počas predchádzajúcich medvedích trhov nastalo dlhé obdobie kapitulácie dlhodobých držiteľov, keďže títo účastníci odchádzali z trhu so stratou a predávali svoje nezhodnotené mince novým účastníkom, ktorí si radi kúpili podhodnotené aktívum v obrovských počtoch.

Okrem toho analytik dospel k záveru, že dlhodobí držitelia predávajú so stratou, čo naznačuje, že „fáza akumulácie inteligentných peňazí sa začala“. To by údajne mohlo „predstavovať skvelú príležitosť pre dlhodobé investovanie na trhu“.

Mohlo by ťa zaujímať: 5 dôvodov, prečo je Bitcoin dlhodobo lepšou investíciou ako zlato

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance