Krátkodobí držitelia kapitulovali.
Krátkodobí držitelia kapitulovali. Zdroj: Shutterstock.com/Peshkova

Yassine Elmandjra, analytik spoločnosti ARK Investment Management, poznamenal, že krátkodobí držitelia BTC zdanlivo kapitulovali.

Pomer MVRV, ktorý meria trhovú hodnotu Bitcoinu v pomere k realizovanej hodnote vlajkovej kryptomeny, klesol o 35 %. Takéto úrovne boli podľa Elmandjra zaznamenané v januári 2020 a júli 2021.

BTC MVRV
BTC MVRV. Zdroj: twitter

Populárna on-chain metrika sa často používa na meranie nálady investorov pri investovaní.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Súčasná korekcia nebude taká brutálna ako minulé cykly

Dlhodobí držitelia BTC

Napriek súčasnej situácii má mnoho dlhodobých držiteľov stále diamantové ruky. Zároveň sa viac ako 66 % všetkých bitcoinov v obehu za viac ako rok nepohlo, čo je ďalší rekord. Kľúčové základy siete, ako je používanie a bezpečnosť, tiež zostávajú zdravé, hovorí analytik.

Kryptomenové burzy zaznamenali rekordné prílevy počas kolapsu Terra, ktorý minulý mesiac otriasol odvetvím kryptomien. Cena Bitcoinu sa krátko prepadla na úroveň 25 000 $. Trhu sa však podarilo čiastočne spamätať z masívneho fiaska. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým pokračuje v raste a dosahuje 47,22 % v čase písania článku a uprostred korekcie tak altcoiny utrpeli už štandardne viac ako hlavná kryptomena.

Prečítaj si tiež: Výnosy z ťažby BTC a ETH klesli na nové minimum roku 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance