BTC a veľryby
BTC a veľryby. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Pri prekvapivom oživení najväčšej svetovej kryptomeny Bitcoinu (BTC) sa podarilo úspešne uzavrieť týždennú sviečku nad 30 000 $. Toto bolo vôbec prvé pozitívne zatvorenie Bitcoinu za posledných desať týždňov.

V čase písania sa však Bitcoin obchoduje opäť nižšie na úrovni 29 500 $. Poskytovateľ údajov v blockchaine Santiment medzitým poznamenáva, že celkové držby veľrýb v bitcoinoch dosiahli svoje ročné maximum.

Najväčšie veľrybie adresy BTC, čiastočne zložené z výmenných adries, vlastnia najvyššiu zásobu BTC za rok. Často analyzujeme adresy s objemom 100 až 10 000 BTC.

Megaveľryby BTC
Megaveľryby BTC. Zdroj: Santiment

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: 5 dôvodov, prečo je Bitcoin dlhodobo lepšou investíciou ako zlato

Udrží sa trend BTC?

V súčasnosti prebieha počas posledného týždňa intenzívna bitka medzi bitcoinovými býkmi a medveďmi. V dôsledku toho sa cena BTC pohybovala pod a nad úrovňou 30 000 $.

Bitcoin sa za posledných pár týždňov stabilizoval vďaka zlepšenej krátkodobej dynamike. Krátkodobý protitrendový nákupný signál zaznamenal sekvenčný model Toma DeMarka TD, čím sa zvýšila pravdepodobnosť výraznejšieho odrazu z prepredania. Predpokladáme, že 50-dňový kĺzavý priemer poskytne odpor.

Medzitým za posledný mesiac mnoho ťažiarov začalo predávať svojebitcoiny aj na minimách, aby pokryli náklady na prevádzku. Patria sem veľké ťažobné spoločnosti, ako aj malí ťažiari.

Bitcoin navyše silne sleduje dynamiku na americkom akciovom trhu. Hlavná neistota v globálnom makro trhu zaťažuje aj kryptomenový trh. Mnohí predpovedali veľký hospodársky pokles v USA v priebehu nasledujúcich 12 – 18 mesiacov. V tomto prípade sa BTC môže prepadnúť na 25 000 $ alebo aj nižšie.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 5 najlepších altcoinov na nákup v júni 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance