Upgrade pre Cardano sa nezadržateľne blíži
Upgrade pre Cardano sa nezadržateľne blíži. Zdroj: Shutterstock, alfernec

Ekosystém Cardano plánuje odštartovať jednu z najväčších a zároveň najočakávanejších aktualizácii s názvom Vasil. Bude tento hard fork úspešný?

Cardano a hard fork Vasil

Spoločnosť Input Output, ktorá stojí za vývojom blockchainu Cardano, oznámila veľmi dôležité novinky o blížiacom sa hard forku Vasil. Projekt sa nachádza vo finále príprav. Termín sa nezadržateľne blíži a tak sa stupňujú aj otázky a očakávania komunity. Bude to krok smerom vpred, alebo blamáž?

Samozrejme, v komunite prevyšujú pozitívne očakávania, podľa ktorých sa má výrazne zlepšiť populárna platforma inteligentných kontraktov Plutus. Podľa najnovšej správy tím vývojárov úspešne dodal novú verziu uzla pre upgrade Vasil s prvotnou verziou jeho rozhrania.

Čaká nás posledná míľa, ktorou sa blížime k aktualizácii Vasil. Práce pokračujú veľmi dobre a snažíme sa ísť tou najefektívnejšou cestou, ale hlavne v správnej kvalite,“ píše sa v príspevku na Twitteri.

Aktualizácia Vasil bola pomenovaná podľa zosnulého bulharského matematika Vasila Dabova. Termín spustenia je pevne stanovený na 29. jún.

Prečítaj si tiež: Bitcoin získal prvú týždennú zelenú sviečku za posledných 10 týždňov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ako to už býva zvykom, pri takto dôležitej aktualizácii sa pri testovaní objavilo množstvo problémov. Vývojári spoločnosti Input Output aktuálne naďalej pracujú na vyriešení zostávajúcich problémov. Tie sa objavili počas záverečného testovacieho procesu, ktorý zahŕňa približne 40 projektov založených na ekosystéme Cardano.

V súčasnosti existuje viac ako 1 000 projektov, ktoré pracujú na princípe tohto populárneho ekosystému. Očakávania sú obrovské a komunita by zrejme neprijala ďalšie sklamanie. Cardano patrí k tým najperspektívnejším projektom vo svete kryptomien. Potenciál tejto siete ešte nebol ani zďaleka naplnený a preto uvidíme, čo prinesie koniec tohto mesiaca. Buď sklamanie, alebo prevrat.

Čítaj ďalej: Zakladateľ Dogecoinu: „Ľudia sa o kryptomeny zaujímajú len vtedy, keď ceny rastú, a tak to bude vždy“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance