TOP 5 altcoinov
TOP 5 altcoinov. Zdroj: Shutterstock.com/LuckyN

Kryptomeny majú za sebou zatiaľ ťažký rok 2022. Od svojich maxím v novembri 2021 väčšina kryptomien stratila 50 % svojej hodnoty. Trh sa však dostal na dno a niekoľko kryptomien poskytuje presvedčivú šancu na dobrú investíciu. Výsledkom je zoznam 5 najlepších kryptomien, ktoré sa dajú kúpiť v júni 2022.

Chainlink (LINK)

Chainlink je blockchainový projekt, ktorý umožňuje integráciu univerzálne prepojených inteligentných zmlúv. Je to tiež decentralizovaná sieť uzlov, ktoré sa používajú na doručovanie údajov zo zdrojov mimo reťazca do inteligentných zmlúv v reťazci. Sieť začala fungovať v roku 2019 a umožňuje blockchainom bezpečne sa spojiť s inými dátovými tokmi.

Dnes je cena tokenu LINK výrazne zľavnená a dosiahla aktuálne 8 $. Ak sa kryptomenový trh odrazí vyššie, cena LINK môže ľahko dosiahnuť svoj ďalší cieľ 14 $, čo predstavuje takmer 100 % návratnosť.

LINK/USD 1D
LINK/USD 1D. Zdroj: TradingView

Binance Coin (BNB)

Väčšina obchodníkov s kryptomenami používa Binance na obchodovanie a uchovávanie svojich kryptomien. Je to jedna z najväčších centralizovaných búrz so širokou škálou kryptomien, z ktorých si môžete vybrať. Spoločnosť je stále v pohybe a pridáva nové funkcie a zároveň zabezpečuje, že jej prevádzky sú nenarušené.

Ich token BNB klesol s trhom kryptomien a momentálne je veľmi zľavnený na úrovni okolo 310 $. Keď sa trh zotaví, cena BNB môže ľahko dosiahnuť predchádzajúcu cenu 600 $, čo predstavuje ďalšiu 100 % návratnosť.

BNB/USD 1D
BNB/USD 1D. Zdroj: TradingView

Avalanche (AVAX)

Avalanche je technológia blockchainu zameraná na škálovateľnosť, bezpečnosť a decentralizáciu. Spustený bol v septembri 2020. Každá decentralizovaná aplikácia (DApp) podporujúca inteligentnú zmluvu, ktorá používa Avalanche, môže prekonať konkurenciu. Funkčnosťou je Avalanche porovnateľný s Ethereom.

Cena AVAX počas minulého krachu kryptomien prudko klesla a od začiatku roka stratila viac ako 80 %. Jeho cena však vytvorila support okolo 21 $ a v súčasnosti sa obchoduje za 27 $. Z tejto ceny a s náležitým odrazom môže AVAX dosiahnuť aspoň cenu 40 $.

AVAX/USD 1D
AVAX/USD 1D. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: 5 dôvodov, prečo je Bitcoin dlhodobo lepšou investíciou ako zlato

XRP

Mnoho ľudí stále čaká, kým sa XRP po tvrdej žalobe SEC-u vráti na výslnie. Súd poznačil cenu XRP, čím sa stal jednou z kryptomien, ktorá nikdy nedokázala dosiahnuť svoju najvyššiu cenu z predošlého cyklu. Ripple je projekt, ktorý používateľom umožňuje rýchlo a spoľahlivo posielať, prijímať, držať a presúvať svoje tokeny. Náš súčasný systém, ktorý sa spolieha na banky a platobné brány, je pomalý, roztrieštený a drahý. Spoločnosť Ripple však dokáže zúčtovať transakcie za 3 až 5 sekúnd kdekoľvek na svete. V skutočnosti je oveľa rýchlejší ako Bitcoin a Ethereum!

Cena XRP klesla pod cenovú hranicu 0,50 $ 10. mája 2022 a v súčasnosti sa obchoduje za 0,40 $. Celý kryptomenový trh sa zrútil a teraz je príležitosť nakupovať lacno s potenciálnym targetom na 0,60 $.

XRP/USD 1D
XRP/USD 1D. Zdroj: TradingView

Cardano (ADA)

Poslednou kryptomenou v našom zozname 5 najlepších altcoinov, ktoré kúpiť v júni 2022, je Cardano. Cardano je delegovaný blockchain postavený na algoritme Proof of stake (dPoS), ktorý podporuje inteligentné zmluvy podobné Ethereu. Marketing tohto projektu propaguje vedecký prístup. Vývoj pod vedením Charlesa Hoskinsona je dosť pomalý s viacerými termínmi, ktoré už boli posunuté. Na druhej strane, aktualizácia Basho by mala prísť čoskoro, okolo 3. štvrťroka 2022. Táto aktualizácia je veľmi očakávaná investormi a mala by mať pozitívny vplyv na ocenenie projektu Cardano.

Token ADA bol svedkom prudkého nárastu cien po tom, čo sa prudko zrútil a dosiahol minimum 0,44 $. Cenu sa podarilo zdvihnúť a mala by byť na ceste k 0,80 $, ak sa kryptomenový trh čoskoro zotaví.

ADA/USD 1D
ADA/USD 1D. Zdroj: TradingView

Záver

Ako ste už možno usúdili, väčšina kryptomien na trhu je v súčasnosti v klesajúcom trende. Všetko závisí od nadchádzajúceho sentimentu Bitcoinu a zvrátenia trendu. Dôležitý je aj vývoj na akciovom trhu, keďže kryptomeny s ním korelujú. Len čo sa globálna kúpna sila vráti na trhy, väčšina kryptomien bude opäť na vzostupe.

Mohlo by ťa zaujímať: Po opadnutí inflácie bude Bitcoin jedným z „najlepších aktív na Zemi“, hovorí komoditný stratég

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance