Bitcoin útočí na ATH predošlého cyklu
Bitcoin útočí na ATH predošlého cyklu. Zdroj: Shuttrestock.com/nuttapon averuttaman

Bitcoin aktuálne padá a obchoduje sa už za cenu 20 700 $. Zdá sa tak, že čoskoro prekoná ATH predošlého cyklu, čo nastane prvýkrát v histórii cenového vývoja. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým stále padá a dosahuje v čase písania článku hodnotu zhruba 45 %.

Cena sa na týždennej perióde snaží udržať indikátor MA200, no k odrazu smerom nahor zatiaľ stále nedošlo. Sila nakupujúcich sa tak vytratila z trhu a cena pravdepodobne bude pokračovať v korekcii. Objemy počas rastúcich sviečok však zaznamenali vysoký nárast. Keďže sa to na cene neprejavilo, objemy tvorili z veľkej časti aj predávajúci.

Bitcoin na hranici 20 000 $
Bitcoin na hranici 20 000 $. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Tu je scenár, ako sa altcoinom bude dariť v blízkej budúcnosti

Bitcoin bude testovať ATH predošlého cyklu

Tento týždeň budeme predovšetkým sledovať uzatvorenie ceny buď nad, alebo pod MA200. Aj keď cena vždy v histórii udržala tento support, nemusí sa to stať aj v budúcnosti. Nakupujúcich na trhu nevidno a sentiment z hľadiska globálnej ekonomiky potvrdzuje negatívne vyhliadky pre budúci vývoj ceny hlavnej kryptomeny.

Z dlhodobého hľadiska sledujeme supportné oblasti 19 000 $ a 12 000 $. Práve na hladine 12 000 $ a nižšie sú historicky vysoké transakčné objemy, ktoré častokrát dosahujú 20x vyššie hodnoty v porovnaní s poslednými 2 rokmi.

Mohlo by ťa zaujímať: Michael Saylor: keď Bitcoin nepôjde na 0, pôjde na 1 milión

Krátkodobo na cene nevidno support a aj keď nakupujúci zvýšili objemy, veľkú časť objemov predstavovali aj predávajúci. Krátkodobo aj strednodobo preto nemožno očakávať bullish trend a sentiment sa nemení.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance