Guvernér Bank of England: „Buďte pripravení, že vďaka kryptomenám prídete o všetky svoje peniaze!
Guvernér Bank of England: „Buďte pripravení, že vďaka kryptomenám prídete o všetky svoje peniaze!",zdroj: www.shutterstock.com/NatalyGejdos

Andrew Bailey, guvernér Bank of England, opätovne varoval pred investovaním do kryptomien hneď po tom, čo americký poskytovateľ digitálnych aktív Celsius zmrazil výbery svojim používateľom.

Andrew Bailey varuje investorov

Guvernér anglickej centrálnej banky v britskom parlamente zopakoval svoje obavy z investovania do kryptomien.

Počas zasadnutia parlamentu ho konfrontovali s otázkou, ako by sa povinnosť regulačných orgánov chrániť spotrebiteľov mohla dostať do rozporu s plánom vlády na podporu finančných inovácií. Bailey odpovedal:

Pozrite, ak chcete investovať do týchto aktív, v poriadku, je to na vás, ale buďte pripravení, že prídete o všetky svoje peniaze. Ľudia ich možno budú kupovať aj naďalej, pretože veria, že majú hodnotu. Kryptomeny však nemajú žiadnu hodnotu. Tento týždeň sme boli svedkami ďalšieho krviprelievania na kryptomenovom trhu.“

Bailey svoju kritiku ďalej oprel o náhle zmrazenie výberov aktív poskytovateľa kryptomien Celsius.

Mohlo by ťa zaujímať: FED oznámil ďalšie zvýšenie úrokových sadzieb, ekonomika USA sa spomaľuje

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Bailey za posledné roky niekoľkokrát varoval, že Bitcoin a kryptomeny nemajú žiadnu vnútornú hodnotu a že ide o veľkú bublinu. Nedávno taktiež povedal, že Bitcoin nie je praktickým platobným prostriedkom a v apríli tvrdil, že „kryptomeny vytvárajú príležitosť pre rôznych zločincov“, k čomu dodal, že „kryptomeny sú svojou decentralizáciou a anonymitou nebezpečné.“

Samotná Bank of England vydala podobné vyhlásenie, že kryptomenové aktíva predstavujú riziko pre finančnú stabilitu a neodporúča ľudom do nich investovať svoje finančné prostriedky.

Čítaj ďalej: Peter Schiff očakáva hlbší prepad a vážnu recesiu: „Nekupujte tento dip!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance