Bitcoin stagnuje na 22 000
Bitcoin stagnuje na 22 000. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

Bitcoin za posledný deň viac-menej stagnuje okolo hladiny 21 000 $ až 22 000 $, čo predstavuje pre cenu supportnú oblasť z dlhodobého hľadiska. Napriek tomu tento odraz bol minimálny a ak by sme hovorili o absolútnom dne korekcie, výstrel ceny nahor by mal byť razantnejší.

Bullish objemy, ktoré sme videli pri dennej býčej sviečke, sme v takej sile naposledy zaznamenali vo februári 2021. Na cene sa to ale neprejavilo a stále sa nachádza hlboko v korekčnej štruktúre. Už v minulej analýze sme si definovali supporty 19 000 $ a 12 000 $ ako potenciálne scenáre prepadu.

Bitcoin stagnuje na 22 000
Bitcoin stagnuje na 22 000. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Michael Saylor: keď Bitcoin nepôjde na 0, pôjde na 1 milión

Bitcoin stagnuje na 22 000 $

To, že cena stagnuje na súčasnej trhovej hodnote, je len výsledok faktu, že sa nachádza na supporte, ktorý nikdy v minulosti nebol prelomený. Ide o MA200 na týždennom grafe. Je potrebné sledovať týždenné uzatvorenie sviečky na tomto indikátore. Ak sa prelomí, bude to prvýkrát v histórii. Na žiaden support sa totižto nemôžeme spoliehať na 100 %.

RSI medzitým signalizuje vysokú prepredanosť, no ani to nie je záruka lokálneho dna. V minulosti RSI dosiahol niekoľkokrát dokonca ešte vyššie hladiny prepredanosti. To znamená, že priestor na pokračovanie korekcie je stále prítomný.

Záver

Cena Bitcoinu stále pokračuje krátkodobo aj strednodobo nadol a z dlhodobého hľadiska ostávame bullish. Tento týždeň je najdôležitejšie sledovať uzatvorenie týždennej sviečky nad MA200. Ak zlyhá, smerujeme na prvý target 19 000 $.

Mohlo by ťa zaujímať: Tu je scenár, ako sa altcoinom bude dariť v blízkej budúcnosti

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance