Budú altcoiny aj naďalej klesať?
Budú altcoiny aj naďalej klesať? Zdroj: Shutterstock.com/Chinnapong

Napriek špekuláciám o poklese BTC na hranicu 20 000 $ sa zdá, že jeho trajektória dominancie na trhu je odlišná. V súčasnosti je podiel Bitcoinu na trhu s kryptomenami ohromujúcich 47,20 %, zatiaľ čo altcoiny nedávno utrpeli.

Prekoná BTC opäť 50 % dominancie?

Podľa Project Syndicate, obchodníka na TradingView, bude Bitcoin ďalej zvyšovať svoj podiel na trhu. Obchodník očakáva, že Bitcoin dosiahne vrchol 50 %, čo by mohlo len posilniť jeho pozíciu na trhu. Ak bude Bitcoin pokračovať v opätovnom testovaní úrovne 50 %, tvrdenia priaznivcov Bitcoinu, ako je Michael Saylor, by mohli byť posilnené.

Minulý mesiac generálny riaditeľ Microstrategy predpovedal masívny rast Bitcoinu v dôsledku zrýchlenia regulácie. Regulácia posunie triedu aktív z 1 bilióna dolárov na 10 biliónov dolárov, povedal Saylor.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: TOP 5 najlepších altcoinov na nákup v júni 2022

Ďalšie krvácanie pre altcoiny?

Project Syndicate predpovedal, že altcoiny budú naďalej krvácať, kým Bitcoin znova neotestuje 50 % úroveň dominancie na trhu. V dôsledku makroekonomickej situácie a kolapsu Terry minulý mesiac utrpeli ceny altcoinov v nedávnej minulosti obrovské straty.

Obchodník naznačuje, že pokles altcoinov bude pokračovať až do júla alebo augusta. Nevyzerá to ako pozitívna vyhliadka pre obchodníkov s altcoinmi. Bitcoin sa pravdepodobne bude pohybovať medzi 40 – 50 % úrovňami dominancie.

Očakávajte, že Ethereum a ďalšie altcoiny budú krvácať, kým znova neotestujeme 50 % úroveň dominancie. Bitcoin je nastavený na volatilitu medzi 40 % – 50 % rozsahom dominancie.

Medzitým Bitcoin v posledných týždňoch vykazoval volatilitu v rozmedzí 29 000 – 31 500 $. Na rozdiel od býčích tvrdení, že najvyššia kryptomena už dosiahla dno okolo 29 000 $, historické vzorce ukazujú niečo iné. V čase písania je cena Bitcoinu 30 097 $.

Na druhej strane, príjmy generované ťažiarmi BTC naďalej klesajú. Trend pokračuje, aj keď výrobné náklady rastú, keďže nálada na trhu je medvedia.

Mohlo by ťa zaujímať: Megaveľryby ukazujú na toto dôležité znamenie! O čo ide?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance