Peter Schiff očakáva ešte hlbší prepad a serióznu recesiu!
Peter Schiff očakáva ešte hlbší prepad a serióznu recesiu!,zdroj: www.shutterstock.com/ThitiwatThapanakriengkai

Peter Schiff zverejnil niekoľko pesimistických predpovedí o kryptomenách. Podľa neho nastal čas predávať bitcoiny na zaplatenie účtov vďaka zhoršujúcej sa recesii. Predpovedá, že BTC padne pod úroveň 20 000 USD!

Peter Schiff: Bitcoin na 20 000

Peter Schiff je hlavný ekonóm a stratég spoločnosti Euro Pacific Capital a zakladateľ spoločnosti Schiffgold. Známy je taktiež ako jeden z najväčších kritikov kryptomien. Cez víkend zverejnil niekoľko nepríjemných predikcií o Bitcoine, Ethereu a trhu s kryptomenami.

Schiff na Twitteri varoval pred ďalším prepadom oboch najväčších kryptomien:

Bitcoin sa zdá byť pripravený na prepad na úroveň 20 tisíc dolárov a Ethereum na 1 000 USD… Nekupujte tento pokles. Stratíte ešte viac peňazí.“

Schiff ďalej predpokladá, že vzhľadom na zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu hodleri Bitcoinu začnú kapitulovať. „Vzhľadom na prudký nárast cien potravín a energií bude mnoho hodlerov Bitcoinu nútených predávať svoje kryptomenové aktíva, aby pokryli náklady na živobytie. Obchody s potravinami či čerpacie stanice totižto neprijímajú bitcoiny,“ napísal ďalej na Twitteri.

Mohlo by ťa zaujímať: Skončila sa éra „shitcoinov“? Tvorba tokenov poklesla o 40 % len za posledný mesiac!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Čas ukáže, kto mal pravdu

Väčšina zástancov kryptomien však naďalej ignoruje všetky Schiffove predpovede o poklese kryptomien. Naopak, mnohí považujú jeho negatívne predikcie za signál nákupu BTC.

Na druhej strane, nie každý je pesimista ako Peter Schiff. Najväčšie banky či inštitúcie na svete, ako napríklad známa JPMorgan, uvádzajú, že vidia v kryptomenách výrazný potenciál rasti v dlhodobej perspektíve.

Táto banka taktiež nahradila nehnuteľnosti kryptomenami ako „preferované alternatívne aktíva.“

Čítaj ďalej: JPMorgan verí v rast Bitcoinu a v banke ho začali ho ponúkať ako „preferované alternatívne aktívum“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance