Celsius má problémy s likviditou
Celsius má problémy s likviditou. Zdroj: Shutterstock, ARTEMENKO VALENTYN

Populárna kryptomenová platforma Celsius zameraná na kryptomenové bankovníctvo pozastavuje výbery a prevody. Zdá sa, že s poklesom na trhu prichádzajú prvé väčšie problémy s likviditou.

Celsius hlási problémy s likviditou

Výrazný pokles na trhu s kryptomenami dostal platformu Celsius do stavu, keď je nútená pozastaviť výbery a prevody všetkým používateľom. Toto vyhlásenie prišlo 12. júna o 22:10 SELČ. Spoločnosť informovala:

Toto opatrenie prijímame najmä preto, aby sme Celsius dostali do lepšej pozície, v ktorej bude môcť časom plniť svoje záväzky týkajúce sa výberov. Musíme stabilizovať likviditu a rôzne dôležité operácie.

Tento krok sa nestretol s príliš veľkým pochopením zo strany klientov, avšak spoločnosť sa odvoláva na svoje podmienky. Klienti v nich totiž súhlasia s udelením práva spoločnosti Celsius používať alebo investovať digitálne aktíva podľa ich vlastného uváženia. Tu opäť možno vidieť, aké je dôležité poznať obchodné podmienky. Celsius v nich dokonca uvádza, že klienti nebudú môcť plniť svoje vlastnícke práva v prípade, že spoločnosť nebude schopná plniť svoje záväzky:

Čaká nás veľa práce, pretože zvažujeme rôzne možnosti. Tento proces si vyžiada čas a môže dôjsť k oneskoreniu.

Prečítaj si tiež: Bitcoin prežíva nepretržitý pokles už viac ako 10 týždňov. Aké sú príčiny?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nesplatená pôžička

Po odhalení týchto problémov sa ozvala konkurenčná platforma Nexo, ktorá sa ponúkla, že odkúpi časť aktív Celsiusu.

Adresa, ktorá je spojená so spoločnosťou Celsius má nesplatenú pôžičku DAI vo výške 278 miliónov USD v protokole MakerDAO s približne 21 900 wBTC ako kolaterálom v hodnote 511 miliónov USD. Ak sa cena BTC dostane približne na 18 400 USD, hrozí vážna likvidácia. Trezor bol v pondelok ráno doplnený o viac ako 4000 BTC, aby tak Celsius znížil hranicu likvidácie.

Aj toto sú žiaľ faktory, s ktorými treba pri poklese trhu počítať.

Čítaj ďalej: Majú kryptomeny naďalej svetlú budúcnosť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance