Bitcoin padá na kľúčový support.
Bitcoin padá na kľúčový support. Zdroj: Shutterstock.com/Reda.G

Bitcoin z krátkodobého hľadiska pokračuje v korekcii bez známky reverzie, a preto nemá význam v tomto rozbehnutom trende robiť krátkodobú analýzu. My sa však pozrieme na dlhodobý týždenný graf, kde jednoznačne vidieť, na aký dôležitý support cena smeruje. Podarí sa jej ho udržať, alebo prvýkrát v histórii zlyhá?

Na grafe nižšie je logaritmický týždenný graf. Modrá krivka interpretuje týždenný indikátor kĺzavého priemeru periódy 200 (MA200). Práve tento indikátor bol v minulosti vždy supportom, ktorý ukončil dlhodobú korekciu a predstavoval ideálnu nákupnú zónu. Otázkou tak zostáva, či sa tak stane aj teraz. Ak nie, bude to po prvýkrát.

Bitcoin ide na kľúčový support
Bitcoin ide na kľúčový support. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Tu je scenár, ako sa altcoinom bude dariť v blízkej budúcnosti

Bitcoin smeruje na MA200

Na RSI taktiež vidíme, že krivka smeruje na hranicu prepredanosti, čo tiež v minulosti predstavovalo formovanie absolútneho dna korekcie. Nikdy však RSI nespadlo pod 30 bodov. Zdá sa, že indikátor nám predikuje rovnaké dno. Formovanie dna však môže trvať niekoľko mesiacov. Na elimináciu scenára, že BTC neudrží MA200, je preto vhodné počkať na to, ako zareaguje. MA200 je momentálne na cene cca 22 280 $.

Ak sa opäť bude cena formovať v nižšej volatilite priamo nad MA200, je to signál toho, že cena pravdepodobne našla dno na tomto indikátore. Jediný prípad, keď bol odraz okamžitý, bol počas marca 2020, kde však nastal na trhoch najsilnejší negatívny fundament za posledné roky. Vtedy cena dokonca spadla pod MA200, ale close cena týždennej sviečky sa vrátila nad. A presne to budeme sledovať aj teraz.

Mohlo by ťa zaujímať: Michael Saylor: keď Bitcoin nepôjde na 0, pôjde na 1 milión

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance