MicroStrategy a Bitcoin
MicroStrategy a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Michael Saylor svoj názor na Bitcoin nezmenil ani napriek súčasnej situácii. Jeho firma MicroStrategy sa ani teraz nechystá predávať svoje bitcoiny.

MicroStrategy nebude predávať Bitcoin

Bez ohľadu na to, ako sa bude vyvíjať trh, Saylor nedá príkaz na predaj zásob BTC. Riaditeľ MicroStrategy totiž verejne ubezpečil fanúšikov, že im nehrozí žiadna likvidácia. Potvrdzuje to aj finančná situácia spoločnosti, ktorá bola opätovne zverejnená. V pôvodnom príspevku z 10. mája sa tvrdilo, že likvidácia vo výške 205 miliónov dolárov nastane iba vtedy, ak by sa cena BTC dostala až na hrozivú hranicu 3 562 USD. Aj keby tento stav nastal, spoločnosť vie poskytnúť iný druh zábezpeky, ktorý by túto likvidáciu pokryl.

Saylor na Twitteri napísal: „Keď spoločnosť MicroStrategy prijala stratégiu pre nákup Bitcoinu, predpokladala volatilitu a štrukturovala svoju bilanciu tak, aby mohla pokračovať v hodlovaní aj napriek nepriazni osudu.

Prečítaj si tiež: Cena Bitcoinu nie je dôležitá, uniká nám základná myšlienka

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

MicroStrategy je najväčšia nezávislá verejne obchodovaná spoločnosť v oblasti business intelligence v USA. Spoločnosť začala investovať do Bitcoinu ako do pokladničného rezervného aktíva v auguste 2020. V tej dobe to odôvodnila najmä globálnym poklesom doláru.

Finančné výsledky za prvý štvrťrok 2022 ukazujú, že spoločnosť vlastní 129 218 BTC v hodnote 2,9 miliardy USD v prepočte na aktuálne ceny. Priemerná nákupná cena je na úrovni 30 700 USD. A výsledok? Bitcoin by musel padnúť o ďalších 27 %, aby mala Saylorova spoločnosť papierovú stratu.

Z celkového množstva BTC je 19 466 založených v banke Silvergate ako zábezpeka na úver vo výške 205 miliónov USD. Táto zábezpeka bola v tom čase na úrovni 820 miliónov. Po poklese trhu je už len 440 miliónov USD. Zvyšných 95 643 BTC zostáva nezaťažených, takže spoločnosť má stále viac ako 2,1 miliardy USD, ktoré môže založiť ako kolaterál.

Čítaj ďalej: Investori už prežili viacero medvedích trhov, napriek tomu sú v panike

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance