Kryptomenová burza Coinbase prepúšťa personál o 18 %!
Kryptomenová burza Coinbase prepúšťa personál o 18 %!,zdroj: www.shutterstock.com/viewimage

Počas medvedieho trhu sa najvyšší predstavitelia kryptomenovej burzy Coinbase rozhodli prepustiť až 18 % svojich pracovníkov. Toto oznámenie nadväzuje na pôvodné plány spoločnosti spomaliť proces prijímania zamestnancov a zrušiť množstvo pracovných ponúk.

Coinbase bude mať ťažké obdobie

Predstavenstvo burzy odvolávajúc sa na riaditeľa spoločnosti Briana Armstronga uviedlo: „Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong oznámil ťažké rozhodnutie znížiť veľkosť tímu spoločnosti o 18 %.

Armstrong vysvetľuje, že rozhodnutie bolo prijaté, aby Coinbase mohol fungovať naďalej. „Dnes robím ťažké rozhodnutie, avšak musím zredukovať veľkosť nášho tímu o približne 18 %, aby sme zaistili, že budeme fungovať počas súčasného ekonomického poklesu. Chcem vysvetliť, prečo robím toto rozhodnutie, ale najprv chcem začať tým, že osobne beriem zodpovednosť za to, kam sme sa dostali.

Armstrong ďalej poznamenal, že ekonomika sa rýchlo mení. Čo však udivilo viacerých je konštatovanie, že „Coinbase vyrástol príliš rýchlo“. Riaditeľ burzy však uistil zamestnancov, že všetci prepustení dostanú minimálne trojmesačné odstupné.

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: Inflácia na Slovensku na 22-ročnom maxime

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Kryptomenový priemysel zažil tvrdú ranu

Coinbase však nie je jediný, kto prepúšťa svojich zamestnancov. Za posledné obdobie sa objavilo už niekoľko kryptomenových spoločností, ktoré prepúšťajú svojich zamestnancov. Blockfi znížil počet zamestnancov o 20 % a generálny riaditeľ Crypto.com uviedol, že spoločnosť musela prepustiť až 260 zamestnancov.

Aj ďalšie spoločnosti zamerané na kryptomeny, ako sú Buenbit, Bitso, Rain Financial, 2TM a Gemini, tiež znížili počet zamestnancov. Prepúšťanie zo strany Coinbase môže tiež súvisieť s výrazným poklesom hodnoty akcií spoločnosti. Akcia COIN totižto klesla pod úroveň 50 USD, čo je jej historické minimum.

Čítaj ďalej: Peter Schiff očakáva hlbší prepad a vážnu recesiu: „Nekupujte tento dip!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance