Binance hack! Oficiálne, hack potvrdený ale všetko je OK.
Binance hack! Oficiálne, hack potvrdený ale všetko je OK. Zdroj: shutterstock.com/IaremenkoSergii

Pred niekoľkými minútami bola podľa súčasných informácií zlomená ochrana burzy Binance a hackerom sa podarilo získať prístup k niektorým peňaženkám. Konkrétne informácie budeme periodicky dopĺňať do tohto článku.

Aktualizujeme:

21:25: Burza Binance vydala oficiálne vyhlásenie k nedávnym udalostia. Hackerom sa podarilo dostať k účtom niektorých užívateľov a navyše hackli trading bota. Vďaka rýchlemu alarmu sú však všetky peniaze v bezpečí. Pumpovanie Viacoinu (viac info. nižšie) sa však už bohužiaľ vrátiť nedá a ľudia dnes reálne prišli o peniaze.

20:40 Stephenovi Catherallovi bol pozastavený účet na Twitteri po tom, čo sa na ňom objavil podvodný tweet (viď update o 20:10).

20:28: Burza Binance bola určite hacknutá. Ibaže by šlo o útok zvnútra. Väčšina z nás má problém s používaním stop loss, a Binance vždy povoľovala používanie botov. Väčšina z nás mala zapnutú 2FA verifikáciu a niekto sa aj napriek tomu dostal do našich účtov, predal naše coiny a pumpol Viacoin.

Vážení, vyzerá to na hack, pump and dump schému. Zaujímavá novinka :O

20:25: Ak ste nepoužívali API, ktoré odhaľuje váš privátny kľúč, nemáte sa čoho báť a môžete ďalej obchodovať. Teraz sú na Binance coiny vo výraznej zľave. Hovorí ďalší neoficiálny zdroj.

20:20: Podľa neoficiálnych zdrojov boli na Binance zablokované všetky výbery a užívatelia majú možnosť stornovať niektoré obchody. Zdá sa, že hack sa nakoniec naozaj udial :O

 

20:15: Zdá sa, že niekto na Binance prelial peniaze do Viacoinu. Boli sme svedkami obrovského nákupu, ktorý vyhnal cenu tohto altcoinu do stratosféry.

20:10: Že by bol hacknutý aj účet GunzRebecca na Twitterri? Gunz práve hlási, že Binance sa ospravedlňuje za problémy a rozdáva 5000ETH. Wording je podobný, ako pri nedávnych Binance SCAMov, počas ktorých sa podvodníci vydávali za burzu a pýtali od ľudí Ethereum.

Celý post tu:

 

19:55: Na tejto stránke sa objavili ďalšie informácie o Binance hacku. IT ochrana tejto burzy nakoniec nebola ohrozená a hackeri sa nedostali k serverom. Niektorí uživatelia však boli vykradnutí a na burzu bolo dumpnuté obrovské množstvo peňazí, ktoré na chvíľu položilo celý trh. Team IT researcherov všetko overuje.

Problémom bol prístup pomocou API. Ak sa na burzu prihlasujete pomocou API rozhrania a nie cez oficiálny web, mali by ste sa mať na pozore.

19:40: Podľa najnovších informácií bolo na Binance dumpnutých 46 miliónov dolárov. Asi aj preto ten obrovský prepad trhu. Vyzerá to dosť zle. Žiadna burza nemá 46 miliónov len tak na vyplácanie zákazníkov.

19:30: Ako sa zachovať? Nakúpiť alebo predať? Na túto otázku sa pokúsil odpovedať náš trader. Jeho super-rýchlu analýzu nájdete na našej trading stránke.

19:20: Práve sa objavili správy, že žiadny hack nebol a ide iba o koordinovaný FUD zo strany Indie, SEC, Japonska a Binance.

  • Japonsko a SEC chcú zvýšiť ochranu tejto burzy
  • Výpredaj na Binance bol zapríčinený agresívnym botom

Čo radia naši traderi?

Momentálne je už na reakciu trochu neskoro. Na Binance bolo dumpnuté relatívne veľké množstvo coinov a trh relatívne výrazne padá. Je dosť možné, že Bitcoin sa zastaví až an 8000$. Nereagujte impulzívne. V minulosti sme už zažili množstvo hackov a vždy sme sa z nich relatívne rýchlo zotavili. HODL!!!!

Článok budeme v reálnom čase aktualizovať

Zdroje:
reddit.com
binance hack twitter
imgur.com
t.me

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance