BTC korekcia. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot
BTC korekcia. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

BTC zatiaľ stále nevytvoril klesajúce lokálne minimum a rast oficiálne nebol ukončený. Maximá však začali klesať a trend sa minimálne zastavil. Po potvrdení rastúceho klinu cena otestovala v oranžovom kruhu na grafe predošlý support ako rezistenciu, čím sa scenár reverzie trendu priblížil k realite. Kde sú teda najbližšie targety?

Bitcoin uzatvoril rastúci klin, otestoval v bode C novú rezistenciu a teraz sa vytvára potenciálny harmonický pattern. Ak sa teda cena nachádza v klesajúcom legu, malo by ísť o posledný leg v rámci tohto patternu. Supportná zóna sa nachádza v intervale od 44 700 $ do 46 000 $.

Hladina 46 000 $ predstavuje lokálny point of control a ide zároveň o prvý target harmonického patternu, kedy by sa vytvorilo AB=CD. Hladina 44 700 $ predstavuje spodnú hranicu targetu potenciálnej harmoniky a ide o retracement 88,6 % z legu XA.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzujeme 90 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – vytvára sa reverzný pattern? Bitcoin krátkodobo stráca silu

StormGain

Kľúčový support BTC je na 41 000 $

Ďalší zatiaľ najviac medvedí scenár sa nachádza na supportnej zóne 41 000 $ až 42 500 $. Hladina 42 500 $ predstavuje 38,2 % retracement z celého rastúceho klínu, ktorý je z časového hľadiska nadradený harmonickému patternu. Hladina 41 000 $ je kľúčový support, pod ktorý by cena nemala spadnúť a oddeľuje akumulačnú zónu od rastúceho trendu.

Objemy sú taktiež minimálne, a preto je vysoká pravdepodobnosť, že z krátkodobého hľadiska by cena s trhom mali ísť do korekcie a cena by nabrala silu pred ďalším rastom. Ak chceme vidieť býčí scenár s targetmi 50 500 $ a 53 500 $, museli by objemy zásadne narásť. No v realite sa deje presný opak.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, ETH, LTC, BNB – ceny stagnujú a čakajú na pohyb Bitcoinu

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.