Ethereum čaká bullrun
Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Filmhouse

Ethereum sa podľa analýzy Altcoin Daily v najbližšom období chytí príležitosti a odštartuje raketový vzostup.

Prečítaj si tiež: Ethereum môže v dlhodobom horizonte prekročiť hranicu 10k – poznáme dôvody

Silný fundamentálny základ pre Ethereum

S veľmi zaujímavou predikciou pre druhú najväčšiu kryptomenu prišiel populárny denník Altcoin Daily. Podľa moderátora Aarona Arnolda je ETH pripravené na masívny vzostup, ktorý je podložený silnými fundamentami. Aké sú však dôvody tejto pozitívnej myšlienky?

Zdá sa, že londýnsky hard fork môžeme považovať za viac ako úspešný. Od spustenia protokolu EIP-1559 prežíva ETH výrazný ponukový šok. Čo je za tým? Je to jednoduché. Pri každej spracovanej transakcii sa natrvalo odstráni určité množstvo ETH z ponuky.

„Ethereum úplne zmenilo svoju menovú politiku. Spálilo sa šialené množstvo ETH. Viac ako 100 000 ETH bolo spálených vďaka NFT, DEX, DeFi, hrám play-to-earn a v neposlednom rade vďake stablecoinom.“

StormGain

V čase písania tohto článku bolo podľa údajov na portáli Etherchain spálených viac ako 125 923 ETH.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Nízka miera inflácie

Ethereum má skutočne pozitívne rozbehnutý nábeh na býčiu vlnu. Ďalším znakom je aj neustále sa znižujúca miera inflácie.

O tomto faktore sme ťa informovali v našom predošlom článku, ktorý si môžeš prečítať tu: Inflácia ETH prvýkrát klesla pod úroveň BTC – príde cenový boom?

„Prvýkrát bola denná emisia ETH nižšia ako v prípade Bitcoinu. Čo to teda znamená? Čistá inflácia ETH bola 1,1 % za jeden rok, pričom čistá ročná inflácia BTC bola 1,75 %.“

Uzamknutý kapitál ETH

Celková zablokovaná hodnota ETH v decentralizovaných platformách stavia druhú najväčšiu kryptomenu do zaujímavej pozície. Podľa Aarona Arnolda je uzamknutá hodnota ETH schopná konkurovať najväčším svetovým bankám.

„Od začiatku roka sa celková uzamknutá hodnota ETH v DeFi exponenciálne zvýšila. Na začiatku roka to bola iba 16 miliárd USD. Dnes sme svedkami toho, že táto hodnota vystrelila na neuveriteľných 85 miliárd USD. V takomto prípade by sa Ethereum podľa trhovej kapitalizácie mohlo zaradiť na 20. miesto najväčších svetových bánk.“

Na záver je potrebné dodať, že takmer štvrtina celkovej ponuky ETH je uzamknutá v inteligentných kontraktoch. Čiže sa tieto tokeny nedajú predať, pretože sa využívajú na užitočné projekty.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.