BTC objemy. Zdroj: Shutterstock.com/FOTOGRIN
BTC objemy. Zdroj: Shutterstock.com/FOTOGRIN

BTC opäť zlomil ďalší míľnik. Kryptomena zaznamenala exponenciálny nárast objemu pohybujúcich sa Bitcoinov v rámci jej siete. Sedemdňový kĺzavý priemer objemu Bitcoinu v sieti tentoraz prekonal rekord. Objem ukazuje, že včera bolo v rámci siete presunutých 188 miliárd dolárov. To znamená, že bolo presunutých približne 20 % trhovej kapitalizácie Bitcoinov.

Celkový objem prenosu BTC. Zdroj: Glassnode
Celkový objem prenosu BTC. Zdroj: Glassnode

Počet mincí presunutých po sieti je približne 3,6 milióna Bitcoinov. Číslo predstavuje oba smery transakcií medzi jednotlivými peňaženkami – objem presúvaný do aj z búrz. Cena Bitcoinu vždy zaznamenala nárast ceny, keď objem stúpol. Zvýšený objem sa vždy zhodoval s nárastom ceny.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, DOT, BNB, XRP – korekčné legy nie sú zatiaľ ukončené

Aktivita BTC klesá

Aj keď je objem transakcií vyšší, aktivita v reťazci klesá. To naznačuje, že väčšina tohto objemu pochádza z malého počtu peňaženiek s veľkými objemami. Napriek tomu má nárast transakčného objemu tendenciu tlačiť cenu nahor.

Burzové rezervy pokračujú v trende na najnižšej úrovni, čo ukazuje, že investori namiesto predaja stále vyťahujú svoje BTC z búrz. Súčasné vzorce pohybu v rámci siete stále poukazujú na to, že investori držia svoje mince mimo burzy. Tento presun BTC do dlhodobého držania rozhodne povedie k zvýšeniu ceny.

Prečítaj si taktiež – Koľko Američanov použilo stimuly na nákup Bitcoinu a kryptomien?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.