Analýza_BTC_príde_korekcia. Zdroj: Shutterstock.com/Casezy idea
Analýza_BTC_príde_korekcia. Zdroj: Shutterstock.com/Casezy idea

BTC stále pokračuje v neporušenom patterne medvedieho flagu, no posledné lokálne maximum sa vytvorilo nižšie ako to predošlé. Je tu tak pravdepodobnosť vytvoriť 123 top formation a následne korekčný leg. Trhová cena medzitým bojuje práve so supportom tohto flagu. Na odraz však súčasné objemy nebudú stačiť.

Bitcoin momentálne bojuje s hlavným supportom medvedieho flagu, ale keďže objemy absolútne nereagujú, je dosť možné, že nakoniec cena support neudrží. Posledné maximum navyše dosiahlo iba hodnotu 49 660 $, čo je nižšie ako predošlé. Vytvára sa tak potenciálny pattern top 123, ktorý predstavuje reverziu trendu.

Bod 3 však môže predstavovať aj rešpektovanie predošlého supportu rastúceho klínu. Išlo by tak o medvedí signál a potvrdenie, že rastúci klín bol potvrdený s targetom na hladine cca 42 500 $. Tak či onak, obidva scenáre predstavujú rovnaký signál a situácia zatiaľ nasvedčuje tomu, že krátkodobo pôjdeme do korekcie.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Prečítaj si taktiež analýzu aj iných kryptomien – Analýza BTC, ADA, SOL, AVAX – top kryptomeny smerujúce na ATH

Aj korekcia BTC bude znamenať bullish signál

Ak by sa cene podarilo otestovať zónu supportu od 42 500 $ do 41 000 $, išlo by o spätné otestovanie rezistencie predošlej akumulačnej zóny. Vytvoril by sa tak ideálny vstupný bod na long pozíciu pred pokračovaním ďalšieho rastu.

Ak chceme, aby cena BTC pokračovala nahor od trhovej ceny, bude potrebné razantne zvýšiť objemy a preraziť rezistenciu na 50 500 $. To sa však zatiaľ nedeje.

Mohlo by ťa zaujímať – Podľa tejto metriky je vhodný čas na nákup BTC práve teraz

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.