Altcoiny a Bitcoin
Altcoiny a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Viacero traderov vo svete kryptomien zastáva názor, že Bitcoin dokáže svojím pohybom ovplyvniť všetky altcoiny, až na pár výnimiek. Aktuálne sa však zdá, že je tento trend preč. Dokonca sa objavujú názory, že niektoré altcoiny svojím využitím a atraktívnosťou prekonávajú BTC.

Môže ťa zaujímať: Analýza BTC – rezistencia 50 500 $ prekonaná, kde je ďalšia zastávka?

Altcoiny vs. Bitcoin

Cesta návratu na historické maximu pokračuje. Bitcoin dokázal v posledných hodinách prekovať hranicu 51 000 USD. V čase písania tohto článku sa obchodoval na úrovni 52 560 USD. Najnovšia analýza od spoločnosti Santiment ukazuje zaujímavé výsledky. Záujem o BTC u denných obchodníkov klesá. A aký je dôvod? Väčšina sústreďuje svoj záujem a energiu na altcoiny.

Je viacero altcoinov, ktoré v tomto býčom období zažiarili. Solana, Cardano, Matic a najnovšie aj token burzy FTX – FTT. Aktuálne sa najviac spomína MATIC od Polygonu, ktorý dosiahol nárast 31 % za štyri dni. Cardano sa dostalo do nemilosti médií, ktorými sa šíri správa o údajnom zlyhaní testovacej fázy. Táto informácia však zatiaľ nebola potvrdená.

Burza Binance je aktuálne najlepšia a najznámejšia kryptomenová burza, kde môžeš nakúpiť a obchodovať kryptomeny. Využi náš link a získaš doživotnú zľavu na obchodovanie.

Pohľad investorov

Z hľadiska altcoinov je pre krátkodobých investorov veľmi podstatný výber projektu. Častokrát sme boli svedkami, keď veľa ľudí prišlo o svoje investície z dôvodu nesprávneho výberu. „Pump and Dump” projekty dokážu byť veľmi riskantné.

Prečítaj si tiež: Dogecoin je späť! Nová méta je 0,35 USD a to bez pomoci Elona Muska!

Každopádne, záujem o altcoiny neustále rastie. Silné komunity, šikovní a usilovní vývojári a veľké množstvo aktualizácií. Toto sú veľmi silné dôvody, ktoré lákajú nových investorov.

Perspektíva BTC

Pred nedávnom sme boli svedkami toho, ako populárny analytik Willy Woo na svojom twitteri zverejnil zaujímavé porovnanie. Ide o graf BTC, ktorý bol prirovnaný k rastúcemu trendu zlata a akcií. Výsledok bol extrémne presný.

Podľa jeho analýzy je v Bitcoine dokonca tohto roka obrovská perspektíva. Plán je jasný a drží sa ho viacero analytikov. Cena BTC bude vo Vianoc na úrovni 100k.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.