DOGE
DOGE. Zdroj: Shutterstock, Shivak Ghale

Zdá sa, že sa Dogecoin opäť prebudil a po klesavom období sa dokázal vrátiť späť na úroveň 0,31 USD. Čo je však najdôležitejšie, celý proces prebehol bez zásahu populárnych osobností ako napríklad Elon Musk. V čase písania tohto článku sa DOGE pohyboval na úrovni 0,305 USD.

Dogecoin je najobľúbenejším projektom

DOGE je už dlhodobo projektom, ktorý sa teší obrovskej popularite. V niektorých krajinách dokonca dokázal poraziť aj dve najväčšie kryptomeny BTCETH. Podľa trhovej kapitalizácie ho aktuálne evidujeme na ôsmej priečke. Pred nedávnom ho totiž dokázala poraziť Solana.

O tejto udalosti si môžeš prečítať v našom článku: Solana postupuje v rebríčku – predbehla DOGE a je v TOP 7!

Posledný výraznejší rast na dôležitú cenovú hladinu 0,31 USD prišiel bez absolútneho zásahu zo strany Muska či Marka Cubana. Aj keď to možno znie nelogicky, tento fakt je pre Dogecoin extrémne dôležitý.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

StormGain

Späť na úrovni 0,31 USD

Väčšina analytikov a vplyvných osobností zo sveta kryptomien sa v prípade situácie Dogecoinu zhodujú. Tento meme coin získal rešpekt okolia a zdá sa, že až teraz sa okolo neho rozbehne skutočná hra.

Prečítaj si tiež: Až 82 % celkovej ponuky DOGE vlastní iba 0,01 % investorov!

K problematike sa vyjadril aj CEO spoločnosti PAC Protocol, David Gokhshtein. Silná komunita s veľkým rozsahom využiteľnosti a k tomu skvelý marketing. To je to, čo robí Dogecoin jedinečným. Ak k tomu pridáme ešte aktualizácie na zníženie transakčných poplatkov, dostávame sa k silnému projektu.

Dogecoin a jeho cesta na 0,35 USD

Na 4-hodinovom grafe DOGE/BUSD sa vytvoril tzv. obrazec klesajúceho klina, ktorého prelomenie môže značiť nový rastúci trend.

DOGE/BUSD
DOGE/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

Potvrdenie rastúceho trendu sa ukázalo aj na nižšom 1-hodinovom TF.

DOGE/BUSD
DOGE/BUSD 1H TF. Zdroj: TradingView

Rovnako vníma situáciu aj populárny kryptomenový analytik, Scott Melker. Cieľ je teda jasný. Je to úroveň 0,35 USD.

Vývojári Dogecoinu usilovne pracujú na zmenách, čoho dôkazom je aj najnovšia aktualizácia z 21. augusta, ktorá so sebou priniesla zníženie poplatkov.

Pozitívne sa k zmenám vyjadril aj Elon Musk, ktorý to považuje za veľký pokrok.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.