BTC pokračuje v bull trende. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

BTC nakoniec dokázal prekonať rezistenciu sideway štruktúry na hodnote 50 500 $. Po dvoch týždňoch nerozhodnosti sa znovu dostávame na krátkodobé vyššie lokálne maximum. Prekvapivé je, že tento rast nebol spredvádzaný navýšením objemov. Napriek tomu cena takmer okamžite stúpla o 1 300 $.

Bitcoin pokračuje v rastúcom trende, no posledný prieraz je zatiaľ slabý. Ďalší býčí target sa nachádza na hladine 53 500 $, pretože medzi 50 500 $a 53 500 $ sa nachádza transakčný gap. Tento gap predstavuje pásmo, kde sa v minulosti cena nezastavila dostatočne dlho na to, aby tam vytvorila dôležitý support alebo rezistenciu.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – ak cena prekoná 50 500 $, čaká nás prudký rast

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

BTC pokračuje v trende

Sideway štruktúra medzi hladinami 46 500 $ a 50 500 $ však môže byť užitočná aj v budúcnosti. Vieme totiž, že dopyt s ponukou sa tu na istý čas dostanú do rovnováhy. Táto zóna preto môže v budúcnosti slúžiť ako support.

Indikátor RSI sa stále pohybuje v pásme od 38 bodov do 70 bodov v rámci celého rastu. Posledným maximom síce prerazil hladinu prekúpenosti, ťažko však hovoriť o priestrele. Tento stav tak môže predikovať krátkodobé, niekoľko hodinové zastavenie na hodnote 51 700 $. Ak sa cene podarí ísť do 24 hodín na spomínaný target, tak je možné, že aj RSi prestrelí dlhodobú štruktúru. Rast však musí byť podporený oveľa vyššími objemami, inak znovu spadneme do sideway pohybu.

Mohlo by ťa zaujímať – Akú cenu dosiahne BTC do konca roka podľa modelu Stock-to-flow?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.