Aktuálne: Najväčšia kryptomenová burza pozastavuje všetky vklady a výbery

Kategorie: Inštitúcie, Novinky, Titulky
Aktuálna správa na Kryptomagazíne
Aktuálna správa na Kryptomagazíne.

Kryptomenový svet sa dostáva do stále závažnejších problémov. Masívny útok regulačných úradov na americké kryptoburzy si už vyberá svoje obete. Americká pobočka najväčšej burzy Binance – BinanceUS dnes oznámila, že s okamžitou platnosťou pozastavuje všetky vklady v amerických dolároch. Ako informuje protos.com, k tomuto kroku bola burza donútená ukončením spolupráce bankových partnerov v USA.

Vyberte si svoje vklady do 13. júna

BinanceUS svojich klientov informovala, že výber dolárov z burzy by mali stihnúť do 13. júna, kedy budú všetky výbery cez bankové prevody ukončené. Aby zjednodušila tento proces a zároveň odhľahčila svoje kapacity pri spracúvaní výberov, od dnes, 9. júna, pozastavila burza všetky vklady na platformu.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Nie je jasné, ktorí bankoví partneri v USA prerušili spoluprácu s BinanceUS, avšak už predtým burza prišla o troch významných partnerov v podobe skrachovaných bánk Silvergate, Silicon Walley Bank a Signature Bank. Pozastavenie vkladov a výberov v amerických dolároch sa dotkne miliónov zákazníkov nielen v USA, ale po celom svete. Burza o celej situácii s poľutovaním informuje:

„Ako možno viete, spoločnosť Binance US sa spolu s ďalšími spoločnosťami v našom odvetví stala terčom agresívnej taktiky zo strany SEC-u. Ten vzniesol voči nášmu podnikaniu neoprávnené občianskoprávne žaloby, pred ktorými sa budeme naďalej dôrazne brániť.“

Žaloby na dve najväčšie burzy Binance a Coinbase, o ktorých sme vás informovali, spustili podľa viacerých analytikov záverečnú fázu boja regulačných orgánov voči kryptomenovým burzám. Aké následky tieto spory budú mať pre celý sektor, ukážu najbližšie dni a mesiace.

Mohlo by vás zaujímať: Benjamin Cowen: Kryptomeny čoskoro čaká masívny cenový pokles