Aktuálne: Po Binance zažalovali aj druhú najväčšiu kryptomenovú burzu

Kategorie: Inštitúcie, Novinky, Titulky
Aktuálna správa na Kryptomagazíne
Aktuálna správa na Kryptomagazíne.

Kryptomenové burzy zažívajú opäť ťažké časy, keďže americká Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) vzniesla žalobu najprv proti Binance a deň na to 6. júna 2023 aj na Coinbase. Podľa správy Finbold regulátor cenných papierov tvrdí, že Coinbase porušil americké zákony o cenných papieroch.

Burza Coinbase je obžalovaná

SEC obvinila Coinbase z toho, že prevádzkuje platformu na obchodovanie s kryptomenami ako neregistrovaná národná burza cenných papierov. Navyše, neregistrovala predaj a ponuku kryptomenových aktív ako službu. Druhá najväčšia kryptomenová burza na svete nebola nikdy registrovaná v SEC ako maklér, národná burza cenných papierov alebo zúčtovacia agentúra.

Na základe tejto skutočnosti považuje SEC konanie Coinbase za vedomé s cieľom vyhnúť sa zverejňovaniu informácií, ktoré Kongres zaviedol pre trh s cennými papiermi. Burza inkasovala transakčné poplatky od klientov, ktorých Coinbase pripravil o verejné informácie, čím ich vystavil zvýšenému riziku.

Úvod žaloby Coinbase.

Úvod žaloby Coinbase. Zdroj: storage.courtlistener.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Binance čelí rovnakým obvineniam

Správa o zažalovanej burze Coinbase prichádza len deň po tom, čo SEC obvinil burzu Binance. SEC vzniesol 13 obvinení proti subjektom kryptomenovej burzy a ich zakladateľovi Changpeng Zhaovi za prevádzkovanie neregistrovanej burzy a skresľovanie obchodných kontrol.

Burza reagovala oficiálnym vyjadrením, v ktorom hovorí o sklamaní. SEC údajne nebol ochotný spolupracovať a namiesto toho chce viesť súdny spor. Navyše, neposkytol dostatočné usmernenia pre sektor kryptomien, uvádza sa v oznámení od Binance.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Regulačné prostredie sa sprísňuje

Kryptomeny reagovali cenovým poklesom predovšetkým po oznámení súdneho sporu medzi Binance a SEC-om. Na žalobu voči Coinbase trh už volatilne nereagoval. V čase písania článku sa binance coin obchoduje o 10 % nižšie od ohlásenia žaloby, zatiaľ čo popredné kryptomeny sa z cenového pádu už spamätali.

Pád ceny binance coin. Zdroj: TradingView

Ak by Coinbase aj Binance súdne spory prehrali, pravdepodobne to môže na trhu spôsobiť omnoho väčší cenový pád. Niečo podobné sme mohli vidieť u kedysi druhej najväčšej kryptomenovej burzy na svete FTX, ktorá podnietila regulátorov zrýchliť vývoj regulačného prostredia na trhu s digitálnymi aktívami.

Aj skupina G7 vyjadrila nutnosť konať a považuje reguláciu kryptomien za jednu z hlavných priorít pre rok 2023. Európa je v tejto oblasti dokonca lídrom, keďže v Bruseli prijali prvú komplexnú legislatívu s názvom Markets in Crypto-Assets (MiCA), ktorá má za úlohu upravovať trh s digitálnymi aktívami.

Mohlo by ťa zaujímať: Súčasné regulácie majú za cieľ zabiť bitcoin, tvrdí guvernér Floridy