Kryptomeny zaznamenali nový rekord

Novinky Kryptomeny zaznamenali nový rekord.
Kryptomeny zaznamenali nový rekord. Zdroj: shutterstock.com/Volodymyr_Shtun/Quality Stock Arts
BITmarkets BITmarkets

Uprostred problémov najväčších kryptomených búrz na svete sa môže zdať, že digitálne meny zažívajú ťažké časy. Opak je ale pravdou, pretože podľa správy The News Crypto kryptomeny zaznamenali historický miľník a vytvorili nový rekord. Okrem toho, trhové ceny tokenov zareagovali okamžitým odrazom a straty vymazali počas jedného dňa.

Počet aktívnych adries zaznamenal nový rekord

Na trhu s digitálnymi aktívami sa vytvoril nový rekord v počte aktívnych adries, ktoré predstavujú jedinečné peňaženky zapojené do transakcií v blockchainovej sieti. Tento trend hovorí jasne o rastúcej sieťovej aktivite a ochote obchodovať určitú kryptomenu. Na základe údajov z a16z crypto analytici tento rekord zaznamenali len nedávno, ako sa uvádza v správe.

Kryptomenový trh zažíva svoje zostupy a pády, no počet aktívnych adries od ich vzniku dlhodobo rastie. Vytvára sa sľubný obraz o budúcnosti tohto odvetvia, ktoré však potrebuje regulácie. Adopcia kryptomien je synonymom rastúcej aktivity v sieti, no bez dohľadu nad týmto trhom môžu byť digitálne meny pieskoviskom pre podvodníkov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin vlastní stále viac ľudí

Okrem aktivity v sieti dosiahol nový rekord podľa údajov Glassnode aj počet adries s nenulovým zostatkom na bitcoinovej sieti. Týka sa to predovšetkým adries, ktoré vlastnia maximálne 1 BTC. Počet tých, ktoré vlastnia viac ako 1 BTC už niekoľko rokov stagnuje a počet tých najbohatších peňaženiek dokonca klesal.

Bitcoin: počet nenulových adries. Zdroj: Glassnode

Bitcoin: počet nenulových adries.

Pri tejto analýze musíme zobrať do úvahy, že počet stratených bitcoinov neustále rastie a v obehu je ich čoraz menej. Ak Vás zaujíma to, koľko bitcoinov sa údajne stratilo a ako to ovplyvňuje trh s bitcoinom, odporúčame vám prečítať si článok Extrém, aký nikto nečakal – koľko bitcoinov je nenávratne stratených?

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Kryptomeny potrebujú regulácie

Aj keď aktivita v sieti a počet kryptomenových majiteľov neustále rastie, je potrebné mať na pamäti, že digitálne meny sú stále v rannej fáze adopcie. To znamená, že skoro každý investor iba špekuluje nad cenovou volatilitou. Nepredpokladá sa, že kryptomeny nahradia peniaze, ktoré v súčasnosti používame. Skôr budú fungovať paralelne popri tradičných peniazoch ako špekulatívne aktívum.

Na druhej strane nemožno poprieť rastúcu adopciu kryptomien. Neustále regulačné tlaky paradoxne adopciu zvýšia, keďže do regulovaného trhu sa v budúcnosti odvážia vstúpiť aj veľkí investori, ktorí to zatiaľ odmietajú. V tejto oblasti je lídrom Európa, kde došlo ku schváleniu prvého komplexného regulačného rámca MiCA.

Mohlo by ťa zaujímať: V USA chcú klasifikovať kryptomeny ako komodity

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: thenewscryptoTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.