Aktuálna správa na Kryptomagazíne
Aktuálna správa na Kryptomagazíne

Signature Bank so sídlom v New Yorku, v dôsledku veľkého rizika musela skončiť svoje pôsobenie. Vklady klientov predstavovali hodnotu 88,6 miliárd dolárov. Banka bola zatvorená v dôsledku rozhodnutia Federálnej korporácie pre poistenie vkladov. Obávajú sa rizika, ktoré môže ohroziť celú ekonomiku USA. Informuje portál cointelegraph.com.

Signature Bank je počas jedného týždňa už 3. veľká americká banka, ktorá musela skončiť svoje pôsobenie. Ešte minulý týždeň, ako sme informovali, ukončili pôsobenie Silvergate a Silicon Valley Bank. Mala napojenie aj na kryptomenové spoločnosti, čo môže spôsobiť problémy a dokonca koniec ďalších projektov. Napríklad, koniec SVB sa priamo dotkne 40 000 firiem a menších bánk.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

FED si berie riadenia rizika na seba

Dôvodom zatvorenia boli obavy Americkej centrálnej banky o riziko pádu banky. V rámci záchrany chcú udržať stabilitu a dôveryhodnosť bankového sektora:

„Opatrenia, ktoré sme dnes prijali, boli navrhnuté tak, aby obmedzili dôsledky odlivu vkladov zo Silicon Valley a zo Signature a znížili akékoľvek vedľajšie účinky.“

Okrem toho, FED zvolal na dnes mimoriadnu schôdzu za zatovrenými dverami. Bežne takáto situácia nastáva raz za niekoľko rokov, aby mimoriadne zasadala inštitúcia. Vynárajú sa obavy, že situácia v ekonomike je skutočne zlá a krach banky môže spôsobiť, rovnako ako v roku 2008, globálnu ekonomickú recesiu.

Prečítaj si aj: Situácia je skutočne vážna. Americká centrálna banka zvolala na dnes mimoriadne zasadnutie