Ako Mike Tyson prišiel o 400 miliónov dolárov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Keď prišlo na vyraďovanie oponentov v ringu, nikto nemohol konkurovať legendárnemu „železnému” boxerovi Mikeovi Tysonovi. Neodrovnával však len svojich súperov, ale aj svoje úspory. V jednom okamihu mal Mike na účte 300 miliónov dolárov. Dohromady zarobil približne 400 miliónov dolárov. Kam sa jeho peniaze podeli?

Svoje peniaze veľkolepo utrácal. Od flotily luxusných vozidiel a sibírskych tigrov pobiehajúcich po záhrade až po celé háremy spoločníc odpočívajúcich v 21-izbovej chate. Naozaj neexistuje veľa vecí, ktoré by Mike počas svojej najväčšej slávy nevyskúšal. Ktorý normálny človek by sa počas 10 rokov dokázal dostať z 300 miliónov na účte do mínusu, a skončil by v mínuse 50 miliónov dolárov? Odpoveď je jednoduchá. Žiaden normálny človek.

Nenechajte si ujsť článok: Sústreďte sa na svoje sny a priania, peniaze sú len prostriedkom

Od skromných začiatkov až na vrchol

Mike Tyson je jeden z 15 najlepších boxerov vôbec. Na rebríčku najšialenejšieho utrácania sa však ocitol na tej najvyššej priečke. Bol vychovávaný v 70. rokoch v chudobných pomeroch v Brownsville (časť Brooklynu v New Yorku). Stal sa však najmladším šampiónom v ťažkej váhe a taktiež najobávanejším mužom na planéte. A to všetko dokázal ešte pred svojimi 22. narodeninami.

 

Utrácanie na spôsob Mika Tysona

Od svojich profesionálnych boxerských začiatkov v roku 1985 žil Mike Tyson usporiadaným životom. V roku 1990 však neočakávane stratil titul v stretnutí proti Busterovi Douglasovi. Potom to s ním už išlo dolu vodou. Necelý rok po strate svetového titulu bol totižto Mike obvinený zo znásilnenia Desiree Washington a súd ho poslal na šesť rokov do väzenia. Znásilnenie dodnes popiera.

Po štyroch rokoch Mika z väzenia prepustili. Oznámil, že má na konte 300 miliónov dolárov. Vtedy začal utrácať, čo mu uľahčovalo prechod do normálneho života. Podotýkam, že do normálneho Tysonovho života. Tu je napríklad zoznam Mikeových výdavkov počas prvých troch rokov po tom, ako bol prepustený z väzenia:

  • 4,5 milióna dolárov za automobily a motocykle (19 vozidiel kúpil pre priateľov),
  • $ 100 000 za mesiac za šperky a oblečenie,
  • $ 400 000 za holuby a rôzne veľké šelmy, ako napríklad sibírske tigre,
  • $ 125 000 za rok pre trénera jeho šeliem,
  • $ 240 000 za mesiac za bežné výdavky (ak to tak vôbec môžeme nazvať),
  • $ 300 000 na starostlivosť o trávnik a za údržbu záhrady,
  • $ 230 000 za mobilné telefóny, pejdžre a za telefónne hovory.

Skúste si porovnať život Mika a Changpenga Zhaa, šéfa burzy Binance, o ktorom sme písali v tomto článku

Domy, autá a šialenstvo

Počas tejto doby kúpil Mike aj 21-izbové a 24-kúpeľňové sídlo s kasínom a s nočným klubom v Connecticute. Zaobstaral si aj panstvo v Marylande, Las Vegas a v Ohiu, súčasťou ktorých bol pozlátený nábytok alebo basketbalové ihrisko.

Podľa jeho slov si za svoj život kúpil 111 automobilov. Na svojom vrchole vlastnil napríklad limitovanú edíciu Bentley Continental SC. Tá stála 500 000 dolárov, nakoľko bolo vyrobených len 73 kusov. Vlastnil aj niekoľko áut Ferrari, Lamborghini či zopár Range Roverov, ale aj Mercedes Benz 500 a Rolls Royce z roku 1995. V ňom mal neskôr nehodu a nechal ho mechanikom v jednom servise. Asi ako darček.

Mohlo by vás zaujímať: Chcete luxusné auto? Pripravte si Bitcoiny

Neuveriteľný život

Bežne požičiaval kamarátom svoje autá, avšak po nejakej dobe väčšinou zabudol, kto ich práve vlastne má. Posielal preto svojich zamestnancov, aby automobily hľadali. To mohla byť celkom zábava.

Vo svojej autobiografii hovorí Mike napríklad o tom, ako našiel desiatky tisícov dolárov zabudnutých dva roky v koši na bielizeň.

Jeho snáď najšialenejší nákup bol vianočný darček pre prvú manželku Robin Givens. Kúpil jej zlatú vaňu za 2 milióny dolárov.

Výdavky a príbehy sú nekonečné. Avšak ľudia ako Don King a mnoho ďalších sa na Tysonovi priživili. Mike si to dáva za vinu. Aj napriek tomu si však život neskutočne užil.

Bankrot

Mike Tyson oznámil v roku 2007 bankrot. Nikdy však neskončí bez peňazí alebo bez domova. Dokonca aj dnes je stále známy po celom svete a na jeho meno sa nikdy nezabudne.

Zdroj: 
moneymakers.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka