Čo pravdepodobne neviete o CEO burzy Binance

BITmarkets BITmarkets

Changpeng Zhao, známy aj pod skratkou CZ, je generálnym riaditeľom spoločnosti Binance. V súčasnosti ide o najväčšiu kryptomenovú burzu na svete. Na dosiahnutie tohto titulu jej stačilo od prvotného nápadu len zopár mesiacov. Changpeng Zhao, milovník čiernej farby, vstúpil do miliardového sveta kryptomien naozaj razantne a spôsobil v ňom doslovne búrku a senzáciu.

Poďme sa pozrieť na niektoré zaujímavé fakty o jeho živote.

Cesta na úplný vrchol za menej než 180 dní

Spoločnosť Binance bola založená 1. júla 2017. Na to, aby sa stala najväčším kryptoobchodným trhom na svete, jej stačilo menej než šesť mesiacov. V priebehu počiatočnej ponuky mincí (ICO) bolo možné zaobstarať si Binance Coin (BNB) za 11 centov. Teraz sa jeho cena pohybuje na úrovni približne 10 dolárov a v dobe ATH presahovala úctyhodných 24 dolárov.

Nenechajte si ujsť: Nový bull-run príde každú chvíľu! – hovorí CEO Binance Zhao Changpeng

Práca na vlastnom obchodnom systéme ešte pred založením Binance

V roku 2005 žil Zhao v Šanghaji, kde stál pri zrode spoločnosti Fusion Systems, ktorej cieľom bolo vytvorenie obchodnej platformy pre maklérov. Do sveta digitálnych mien a blockchainu vstúpil v roku 2013 vďaka blockchain.info. O rok neskôr predal svoj byt v Šanghaji za približne 1 milión dolárov a získané peniaze použil na nákup Bitcoinu.

Miluje Binance a nosí Binance

Zhao miluje Binance. Asi to nie je nič prekvapujúce, veď koniec-koncov, on je tým, kto túto spoločnosť založil. Zaujímavý je však spôsob, ktorým to dáva najavo. Zhaa nezaujíma luxusný tovar alebo drahé autá, stredobodom jeho pozornosti je Binance a tričká. Nevlastní žiaden automobil ani dom, a väčšinou ho stretnete v jeho obľúbenom čiernom oblečení so žltým logom Binance. Mimochodom, čiernu farbu miloval aj ďalší velikán a svetový vizionár Steve Jobs, ktorému sme už venovali samostatný článok tu.

Mohlo by vás zaujímať: Burza Binance oznámila skvelú novinku – Všetky poplatky za zalistovanie nových kryptomien pôjdu na charitu

Lambo ako odmena pre najlepšieho obchodníka

Mnohí počas šialeného rastu kryptomien na konci minulého roka s obľubou používali výrazy ako Moon a Lambo. Viete však, že výraz Lambo sa udomácnil v kryptokomunite vďaka propagačnej kampani spoločnosti Binance? Tá v jeden zo svojich kampaní ponúkla Lamborghini ako odmenu pre najlepšieho obchodníka. Aj keď sa CZ o automobily vôbec nezaujíma, vie, ako ich použiť. Lambo ako propagačná metóda prinieslo jeho firme zaslúženú mediálnu pozornosť. Avšak tu musíme objektívne pripísať zásluhy skôr riaditeľovi marketingu, ktorý s týmto nápadom prišiel.

Práca v McDonald’s

Changpeng Zhao sa narodil v čínskej pobrežnej provincii Jiangsu. Krátko po tom, ako prišiel na svet, sa jeho rodina presťahovala do Kanady. Už ako malý teenager začal pracovať, aby tak svojej rodine pomohol s rodinným rozpočtom a s výdavkami na domácnosť. Pracoval ako obsluha na čerpacích staniciach a v roku 1980 bol zamestnancom reťazca McDonald’s, v ktorom pripravoval hamburgery.

Neskôr odišiel študovať informatiku na McGill University. Už vtedy prejavoval vášnivý záujem o akciové trhy a o obchodovanie, čo mu pomohlo v rozhodovaní sa v ďalšej kariére.

Tip redakcie: Sústreďte sa na svoje sny a priania, peniaze sú len prostriedkom

Záver

Changpeng Zhao je hviezda kryptosvetového kalibru a je nutné podotknúť, že hviezdou je plným právom. Jeho spoločnosť Binance zvláda spracovávať 1,4 milióna transakcií za sekundu, čo je naozaj úctyhodné číslo. Zatiaľ čo veľké kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, Ripple a mnohé ďalšie zaznamenali v tomto roku pokles svojich cien, Binance stále rastie a tým aj hodnota majetku samotného CZ. Odborníci očakávajú, že Binance v tomto roku dosiahne zisk 1 miliardy dolárov.

Zdroj:
cryptopotato.com

Tento článok bol preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.