Chcete luxusné auto? Pripravte si Bitcoiny

BITmarkets BITmarkets

Predaj luxusných automobilov je ďalším odvetvím v ktorom sa Bitcoin začal úspešne presadzovať. Majiteľ jedného z texaských basketbalových tímov hrajúcich najvyššiu zámorskú basketbalovú ligu NBA, Houstonu Rocket, a zároveň majiteľ firmy Post Oak Motor Cars, ktorá sa špecializuje na predaj skutočne luxusných a exkluzívnych automobilov, sa rozhodol, že bude od kupujúcich prijímať platby výlučne v Bitcoinoch.

Bitcoin je vhodný pre väčšie platby

Tento zaujímavý muž, Tilman Fertitta, ktorý je taktiež veľkým podporovateľom a fanúšikom Bitcoinu uviedol, že sa tak rozhodol preto, že Bitcoin je výrazne vhodnejší pre platby za tovar a služby, ktoré majú vyššiu peňažnú hodnotu. To zároveň povedie k zlepšeniu priamej skúsenosti zákazníkov s touto kryptomenou. Počas svojho prejavu povedal:

„Vzostup Bitcoinu vyvolal môj záujem. Keďže som predný predajca luxusných áut chcem vždy ponúkať svojim zákazníkom tie najlepšie služby a toto spojenie umožní každému na celom svete rýchlejší a jednoduchší nákup našich vozidiel.”

Táto Fertittova iniciatíva prijímať platby za luxusné automobily v BTC, ktoré naviac kupujú prevažne známe tváre a celebrity, je vítanou dobrou správou. Hlavne v tejto dobe, kedy Bitcoin oproti koncu minulého roka stratil dosť zo svojej hodnoty a niektorí už v neho prestali veriť.

Mohlo by vás zaujímať: [HODL] Nakupovať sa má vtedy, keď je hodnota nízko! – je čas vstúpiť do dlhodobých pozícií?

Ďalšie rozširovanie akceptácie Bitcoinu na obzore

Obchodný riaditeľ spoločnosti Bitpay, ktorá sa stala kľúčovým partnerom tohto projektu, taktiež vo svojom vyjadrení nešetril optimizmom. Pevne verí, že táto iniciatíva pomôže zvýšiť popularitu Bitcoinu, alebo luxusných automobilov ako sú Rolls-Royce, Bentley a Bugatti, ktoré sú stále viac obľúbenými a žiadanými.

Fertitta taktiež prisľúbil, že všetky jeho spoločnosti naprieč všetkými sektormi budú prijímať iba Bitcoiny. To by malo prispieť k podpore prijatia tejto virtuálnej meny. Zároveň prirovnal Bitcoin k internetu v dobe jeho vzniku a tvrdí, že Bitcoin nezlyhá a neskončí, ako tvrdia niektoré predpovede, ale vydrží a stane sa tak úspešný, ako je internet dnešnej doby.

Tip redakcie: Dosiahnu kryptomeny všeobecnej akceptácie už v roku 2019?

Federal Deposit Insurance Corporation

S prianím a cieľom zlepšiť akceptáciu Bitcoinu, by Fertitta taktiež rád videl jeho poistenie vládou Spojených štátov. Hovorí, že užívatelia by tým získali väčší pocit bezpečia behom nákupov a používania tohto digitálneho aktíva.

„Idete do banky a skúsite si vybrať milión dolárov. Zistíte, že nemajú peniaze. A to peniaze sú iba papier. Tú samú rolu zvláda aj Bitcoin, ale ten nie je poistený u FDIC. A pokiaľ nebude poistený, je tu veľká skupina ľudí, ktorí ho ani nikdy kupovať a používať nezačnú.”

Pre vysvetlenie doplňuje, že Federal Deposit Insurance Corporation je korporácia vlády Spojených štátov amerických, ktorá zaisťuje poistenie vkladov, aktuálne do výšky 250 000 USD na vkladateľa a banku.

Odporúčame seriál: História papierových peňazí – časť prvá – Okolnosti vzniku prvých papierových peňazí

Záver:

Post Oak Motor Cars je prvý veľkým predajcom automobilov, ktorý sa rozhodol prijímať Bitcoin ako hlavný prostriedok platieb a pridal sa tak do stále sa rozrastajúcej rodiny podobných podnikov. Každá takáto správa je pre rozšírenie povedomia o kryptomenách veľmi dôležitá. Tu je naviac podporená cieľovou skupinou (celebrity, bohatí a dôležití ľudia). A pokiaľ by ste sa rozhodli pre nové luxusné auto, pozrite sa na ponuku Oak Motor Cars a trebárs si vyberiete auto presne pre vás a naviac tak prispejete k akceptácii kryptomien.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Raduz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
zycrypto.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.