260 % za tri mesiace – Binance Coin [BNB] útočí na najvyššie pozície – Oplatí sa ešte nakúpiť?

BITmarkets BITmarkets

Existuje veľa rôznych druhov kryptomien. Niektoré, ako Bitcoin a Litecoin, slúžia iba na platenie, ďalšie ako Ethereum, EOS alebo TRON sú natívne coiny decentralizovaných výpočtových platforiem a potom existuje veľké množstvo tokenov, ktoré reprezentujú hodnotu nejakého produktu alebo služby.

Disclaimer/ Tento článok nemožno považovať za finančné poradenstvo. Za prípadné straty na burze nezodpovedáme. Ak chcete kvalitné analýzy/signály, využite náš nový produkt na Trading11!

Natívny token burzy BinanceBNB – patrí do tretej kategórie. Ak obchodujete na burze Binance a zároveň držíte tento token, platíte o 50 % nižšie poplatky. Aj preto sa z Binance stala najväčšia kryptomenová burza na svete.

Medzi Binance a BNB však existuje symbiotický vzťah. Burza svoj coin považuje aj za istú formu decentralizovanej akcie a smeruje doň podiel zo ziskov. Navyše periodicky (každé tri mesiace) BNB tokeny vykupuje od držiteľov a následne páli a hodnotu BNB sa snaží podporiť aj ďalšími spôsobmi.

Jedným z nich je napríklad spustenie platformy Binance Launchpad, vrámci ktorej táto spoločnosť organizuje ICO vybraných projektov. Patrí medzi ne napríklad Bittorent Token (BTT) od TRON Foundation, Celer Network, Fetch.AI, BREAD, GIFTO a čoskoro pribudnú ďalšie.

Tieto ICO-s mali veľký úspech. Vypredané boli behom niekoľkých sekúnd. Iste vás neprekvapí, že to ovplyvnilo aj hodnotu BNB.

Návod na obchodovanie na burze Binance nájdete tu.

Hype okolo BNB – kam sme sa dostali za tri mesiace?

Spoločnosť Binance v roku 2019 strieľa jednu bombu za druhou. V poslednej dobe sa tiež špekuluje o plánovanom spustení obchodovania na páku. Práve túto funkciu totiž obchodníci na Binance veľmi potrebujú. Hlavne v týchto tichých časoch s minimálnou volatilitou.

Na druhej strane, BNB token od začiatku roka narástol o neuveriteľných 260 % z necelých 5 $ na začiatku roka 2019 až po súčasných 17,3 $. Ak to takto bude pokračovať ďalej, BNB ako prvý veľký coin po nepríjemnom roku 2018 dosiahne svoje All-Time-High! V súčasnosti sa podľa rebríčku na stránke KMcap nachádza na siedmom mieste a s kapitalizáciou presahujúcou $ 2,5 miliardy šliape na päty Bitcoin Cashu!

To čakal iba málokto, no je to pravda. Naskytla sa teda otázka – Oplatí sa ešte Binance Coin nakupovať? Odpoveď na túto otázku nie je úplne jednoznačná. Ak sa vám chce trochu zašpekulovať a nebojíte sa miernej straty, tak do toho!

Môže vás zaujímať: Huobi nasleduje Binance – Čaká HT Token pumpa?

Ako obchodovať Binance Coin?

V prvom rade je vhodné poznamenať, že každé, ale naozaj každé aktívum ktoré rýchlo rastie, aj rýchlo padá a BNB má z technického hľadiska na rováši veľmi, veľmi veľa. Preto budeme predpokladať, že skôr či neskôr nastane prepad ceny tohto tokenu.

Na druhej strane aktíva, ktoré rastú exponenciálne môžu v posledných dňoch/týždňoch spraviť neuveriteľné percentá. Preto odporúčame trochu zašpekulovať. Konkrétny obchod nájdete nižšie.

BNB/BTC

Pri pohľade na graf BNB/BTC môžeme vidieť exponenciálny rast hodnoty bez výraznejších korekcií. Všetky korekcie boli spôsobené menšími prepadmi Bitcoinu. BNB reaguje na poklesy hodnoty Bitcoinu veľmi citlivo a väčšinou padne o viac percent.

Binance Coin je oproti Bitcoinu na jasnom All Time High. Pri pohľade na weekly graf však môžeme vidieť, že rallye sa pomaly končí. Ak dnes BNB nestúpne aspoň o ďalších 5 %, vytvorí Doji sviečku, čo pre obchodníkov môže byť signálom k predaju. Ľudia, ktorí držia od nového roka iste nedočkavo sledujú trh a čakajú na náznaky otočky aby mohli likvidovať svoje pozície. Pozrite sa na indikátory RSI a Stochastic RSI. Toto vyzerá na veľký výplach.

Ak však BNB dokáže vytvoriť ďalšiu zelenú weekly sviečku, je dosť možné, že rast bude minimálne jeden týždeň pokračovať. V tom prípade však treba určiť, kde predať.

BNB/USD

Pri pohľade na weekly graf BNB/USD opäť raz vidíme šialený rast. BNB predviedol naozaj neuveriteľné rallye. Niečo nám však hovorí, že to nebude trvať večne. Toto je z technického hľadiska samovražda.

BNB momentálne zápasí so silnou rezistenciou na hladine 18 $. Jej (ne)prekonanie určí ďalší osud tohto tokenu. Vzhľadom na rýchly vzostup očakávame aj rýchly pád. Otázne je, kde sa uskutoční otočka?

1W BNB/USD - Binance

1W BNB/USD – Binance

Po stúpnutí nad 20 $ budeme môcť konštatovať, že BNB prekonal rezistenciu a môže pokračovať v raste. V tom prípade bude mať veľkú šancu na otestovanie All Time High z januára 2018. Toto All Time High sa nachádza na cca 25 $. Ak nakúpite za 18.5 $, môžete očakávať cca 20-25 % zisku.

Pozíciu je potrebné zaistiť stoplossom. Do tohto obchodu NIKDY nechoďte bez stoplossu! Stoploss je vhodné umiestniť tesne pod support (momentálne rezistenciu) podľa toho, ako vám to ukáže technická analýza. Ja budem dávať stoploss na 16.8 $. To nám vytvorí pekné RRR (Risk to Reward Ratio). 1,7 $ dole a potenciálne 6-10 $ hore.

Odporúčaný obchod

Buy – 18.5 $
Stoploss – 16.8 $
Target 1 – 24 $ (likvidovať 50 % – stoploss na 18.5 $)
Target 2 – 26 $ (likvidovať 25 % – stoploss na 24 $)
Target 3 – MOON

Čo čítať ďalej?

Dokáže krypto-gigant Binance ešte rásť? Klebety hovoria o ďalšej bombe!