[Z archívu] Dva Bitcoiny môžu mať rozdielnu hodnotu – Virgin coin

Novinky Prečo má bitcoin rozdielnu hodnotu?
Prečo má bitcoin rozdielnu hodnotu? Zdroj: Shutterstock.com/Momentum studio
BITmarkets BITmarkets

Z nadpisu to asi bude znieť divne, ale je to tak. Bitcoiny, ktoré sú ponúkané verejne (na burzách, zmenárňach, v automatoch a pod.) majú až na rozdiely v kurzoch prakticky rovnakú hodnotu. Na čom je teda založené toto odvážne tvrdenie, že dva rôzne Bitcoiny môžu mať odlišnú hodnotu? Poďme sa pozrieť, ako je to možné.

Virgin coin

Toto je odpoveď na celú otázku. Nejde o názov pochybného ICO ani nič podobné. Takto sa v kryptokomunite začal označovať “čistý” Bitcoin. Teda taký, ktorý vo svojej histórii neprešiel žiadnou transakciou.

Prečo Bitcoin bez transakcií

Existujú dva dôvody, prečo by niekto mohol o takúto “mincu” mať záujem.

Strach

Prvým je fakt, že inštitúcie alebo ktokoľvek iný už dokážu aspoň nejakým spôsobom sledovať transakcie. Niektoré nemusia byť úplne legálne, a vy tak možné máte napríklad Bitcoiny pochádzajúce z trestnej činnosti.

Môže vás zaujímať: Iba 1 % všetkých Bitcoinov sa používa na nelegálne účely

Špekulácia

Druhý dôvod už dáva väčší zmysel – je ním obmedzené množstvo a teda akási špekulácia. Celých mincí Bitcoinu je už teraz pre celý svet málo, prečo teda nemať tie, na ktoré nikto ešte nesiahol a dúfať, že ich niekedy budete schopní predať drahšie. Dopyt práve po virgin coinoch BTC začína stúpať, a ktovie, možno budú mať tieto nedotknuté mince niekedy naozaj veľkú hodnotu…

Ako mi niekto môže poslať BTC virgin coin

Nijako. Už z podstaty veci, ak by vám ho niekto poslal, už má za sebou jednu transakciu a nie je to teda Bitcoin bez transakcií. Ako k nim teda prísť? Musíte si ich sami vyťažiť rovno na wallet. Alebo požiadať niekoho, kto ich na wallet vyťaží za vás, a dôverovať mu, že vám wallet predá, bez toho aby si k nemu uložil prístupové údaje.

Tip redakcie: Viete, aký je rozdiel medzi Hot Wallet a Cold Wallet?

Záver

Čo si o tom myslíte vy? Budú mať raz takéto Bitcoiny zberateľskú hodnotu? Alebo je to nezmysel? Napíšte svoj názor do komentára pod článkom alebo na FB.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.