82% inštitucionálnych kryptoinvestorov verí, že cena Bitcoinu už narazila na svoje dno…
82% inštitucionálnych kryptoinvestorov verí, že cena Bitcoinu už narazila na svoje dno. Zdroj: shutterstock.com/Thirdkey

82% inštitucionálnych kryptoinvestorov verí, že cena Bitcoinu už narazila na svoje dno – Dnes prvýkrát po niekoľkých dňoch kontinuálneho rastu zaznamenali digitálne aktíva kolísavé poklesy – Gruzínsko je druhá najlepšia krajina pre ťažbu kryptomien – Kremeľ chce dbať na to, aby zahraniční investori získali prístup k budúcim ruským ICO – Gemini burza oznámila partnerstvo s NASDAQ – Niektoré burzy pozastavili obchodovanie s ERC-20 tokenmi kvôli chybe – V Japonsku rastie počet hackerských útokov na majiteľov kryptomien prostredníctvom inteligentných telefónov – Facebook čelí súdu 

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Správa dňa

82% inštitucionálnych investorov, ktorí už investovali do kryptomien a sú v tomto odvetví dlhodobo aktívni, sa domnieva, že cena Bitcoinu už našla dno a tento rok skončí vyššie, než na začiatku roka, aspoň podľa neformálneho prieskumu, vypracovaného spoločnosťou Fundstrat Global Advisors. CCN.com (v EN)

Tip redakcie: Tom Lee: 1 BTC môže dosiahnuť hodnotu 10 mil. USD v roku 2038 

Kryptomeny a ICO

Dnes prvýkrát po niekoľkých dňoch kontinuálneho rastu zaznamenali digitálne aktíva kolísavé poklesy cien. Za posledných 24 hodín celý kryptotrh stratil viac než 30 miliárd dolárov trhovej kapitalizácie.

Tip redakcie: Pre detailné analýzy cien kryptomien sledujte naše stránky Trading11.com.

Regulácie

Bývalá sovietska republika Gruzínsko sa radí na druhé miesto vo svete ako najlepšia krajina pre ťažbu kryptomien, hneď po Číne. To je dôsledkom vládnych dotácií na elektrickú energiu a spravodlivých regulácií. Bitcoinist.com (v EN)

Zhrnutie pripomienok po prvom čítaní návrhu zákona o digitálnych finančných aktívach ukazuje, že Kremeľ chce dbať na to, aby zahraniční investori získali prístup k budúcim ruským ICO, a aby pre kryptopodniky boli od počiatku vytvorené jasné daňové povinnosti. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Rusko chce jednotne regulovať kryptomeny

Burzy

Gemini, kryptoburza dvojčiat Winklevossových, oznámila partnerstvo s Nasdaq, aby využila technológiu druhej generácie pre sledovanie všetkých obchodných párov svojho kryptotrhu. S novou zmluvou bude spoločnosť Gemini nasadzovať technológiu dozoru spoločnosti Nasdaq nazvanú SMARTS, ktorá bude mať väčší dohľad nad obchodovaním všetkých párov, vrátane BTC / USD, ETH / USD a BTC / ETH. CCN.com (v EN)

Zistilo sa, že až desať alebo viac ERC-20 inteligentných zmlúv obsahuje chyby, ktoré umožňujú útočníkom vytvoriť toľko tokenov, koľko chcú. Zatiaľ čo chyby nie sú zviazané so samotným štandardom ERC-20, problémy viedli množstvo kryptobúrz k pozastaveniu obchodovania s ERC-20 tokenmi. Medzi nimi tiež OKEx, Poloniex, Changelly, Quoine Huobi.Pro a HitBTC. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Coinbase bude podporovať ERC-20 tokeny

Biznis

V Japonsku sa raketovo zdvíha počet hackerských útokov na majiteľov kryptomien prostredníctvom inteligentných telefónov. V priebehu posledných troch mesiacov bolo hlásených viac než 130,000 prípadov, čo je 175 násobne viac, než v predchádzajúcom období.  Bitcoinist.com (v EN)

Facebook čelí súdnemu konaniu v súvislosti s reklamami, ktoré súvisia s kryptomenami. Facebook ešte pred zákazom inzercie schválil niekoľko reklamných kampaní ICO, ktoré použili meno a fotografiu Martina Lewisa, ktorý založil webovou stránku MoneySavingExpert a tiež Money Show Martina Lewisa na ITV vo Veľkej Británii. Ten sa rozhodol súdiť priamo s Facebookom kvôli poškodeniu svojho mena. TheMerkle.com (v EN)

 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance