NASDAQ zvažuje založenie vlastnej kryptoburzy.
NASDAQ zvažuje založenie vlastnej kryptoburzy. Zdroj: shutterstock.com/ImmersionImagery

NASDAQ, druhá najväčšia burza cenných papierov na svete s kapitálom vo výške 9 biliónov dolárov, oznámila, že zvažuje svoje pôsobenie v oblasti kryptobúrz. V televíznom rozhovore pre CNBC to uviedla generálna riaditeľka tejto spoločnosti-Adena Friedman.

NASDAQ sľubuje vysokú likviditu

Podľa vyjadrení Adeny Friedman, veľa ľudí, ktorí sa rozhodnú obchodovať s kryptomenami narazí na problém s nízkou likviditou na jednotlivých burzách. Práve toto by bola podľa jej slov oblasť, ktorú by mala potenciálna kryptoburza NASDAQ-u (National Associaton of Securities Dealers Automated Quotations) eliminovať. Riaditeľka dodáva:

„V súčasnosti sme svedkami neregulovaného prostredia v rámci kryptobúrz, takže definitívne rozhodnutie o založení novej burzy sme ešte neučinili. Momentálne ponúkame naše technické riešenia, ktoré zatiaľ používajú iné kryptoburzy.“

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Technológia pre Gemini

Svojim komentárom narážala na fakt, že NASDAQ poskytuje pre burzu Gemini svoju technológiu na monitorovanie obchodných párov BitcoinuEtherea.

NASDAQ si však necháva otvorené dvierka, čo Friedmanová potvrdzuje slovami:

„Postupom času, keď vyhodnotíme, že ľudia sú pripravení na regulovanejší trh, ktorý dokáže poskytnúť investorom spravodlivé podmienky, bude naša spoločnosť pripravená nastúpiť do tejto oblasti a poskytnúť klientom naše dlhoročné skúsenosti.“

Na záver sa vyjadrila aj ohľadom dôvery a presvedčenia o budúcnosti digitálnych mien:

„Verím, že kryptomeny budú aj naďalej pretrvávať. Je len otázkou času, ako dlho bude trvať, kým tento priestor dospeje. Akonáhle vyhodnotíme, že regulovaný trh je to, čo táto oblasť potrebuje, nastúpime s našimi riešeniami.“

Mohlo by vás zaujímať: Burzy a zmenárne kryptomien – ako si vybrať burzu

Záver

Aj ked podľa aktuálnej správy to vyzerá, že NASDAQ neplánuje spustiť kryptoburzu hneď, ich vyjadrenia jasne potvrdzujú zvyšujúci sa záujem o digitálne meny. Prípadný vstup tejto spoločnosti so 47 ročnou históriou do oblasti digitálnych mien by isto znamenal značný príliv nového kapitálu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ccn.com
coindesk.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance