Žijeme v úžasnej dobe, nebuďme slepí

BITmarkets BITmarkets

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aká je doba, v ktorej žijeme vlastne skvelá? Iste, máme svoje problémy, ktorá nás doteraz držia, ako sú vojny, chudoba či chorobná túžba po moci, ale niečo sa zmenilo. Za celú svoju históriu ľudstvo nikdy nemalo k dispozícii technológie, aké máme teraz. Všetko pritom nasvedčuje tomu, že to najlepšie iba príde.

Budúcnosť

Sci-fi príbeh cestovateľa časom, ktorý sme nedávno publikovali na Kryptomagazine, nebol príliš pozitívny. Autor vykreslil budúcnosť ako bezútešné miesto, v ktorom sa hŕstka bohatých ukrýva pred zvyškom sveta, ktorý sa však aj tak ženie do atómovej vojny. Takejto budúcnosti by sa bolo lepšie vyhnúť.

Aj preto stále poukazujem na to, že by sa mal každý z nás snažiť zmeniť k lepšiemu. To je totiž jediný spôsob, ako môžeme spoločne vytvoriť lepší svet. Budúcnosť môže byť úžasnejšia, než si dokážeme predstaviť. Verím, že raz sa svet nebude deliť na pracujúcich a nezamestnaných, na hladujúcich a bohatých ani na čiernych a bielych. Už dnes ale žijeme v úžasnom svete, len je treba sa občas rozhliadnuť a nehľadať iba to zlé.

Dôležité: Bojíte sa, že prerobíte na kryptomenách? Použite obchodnú stratégiu a nemajte prehnané očakávania

Otvorená myseľ

Povedzme napríklad, že už čoskoro nebude potrebné, aby ste pracovali pre peniaze, pretože vďaka technologickej revolúcii budú ľudia pracovať iba zo záľuby. Ak ste schopní túto myšlienku prijať, vaša myseľ je otvorená. Dnes nikto nevie, aká budúcnosť naozaj bude. Možno to dokážeme a prežijeme v mieri. Bude však treba pracovať na riešení problémov, ktoré sme doteraz iba odkladali.

Zaujímal by ma váš názor na to, či sa ľudstvo vysporiada s problémami, ako je neúcta k planéte, hrozba jadrovej vojny, alebo fakt, že je nás čím ďalej, tým viac, pričom stále asi miliarda ľudí žije od hranicou chudoby. Ako bude vyzerať budúcnosť? Čo štáty a vlády, pretrvajú vo svojej podobe, alebo sa stanú históriou a raritou, podobne ako králi? Budú ľudia iba nadávať, keď vidia ako sa s ich peniazmi plytvá, alebo nás čaká decentralizovaná spoločnosť, v ktorej si budeme môcť s pomocou blockchainovej technológie vládnuť my sami?

Úžasná doba

Napriek všetkým problémom je súčasná doba úžasná. Máme vychytávky, o ktorých si mohli naši predkovia nechať iba zdať. V našej časti sveta si takmer každý môže dovoliť kúpiť počítač alebo smartfón a pripojiť sa na internet. Vďaka tomu máme 24 hodín denne k dispozícii obrovské množstvo informácií a zábavy. Môžeme sa naučiť cudzí jazyk, pozrieť sa ako to vyzerá vo vzdialených krajinách, pustiť si film, nájsť si informáciu prakticky o čomkoľvek, alebo sa napríklad naučiť variť…

Je toho ešte omnoho viac. Vďaka internetu môžeme komunikovať. Úplne cudzí ľudia spolu diskutujú na sociálnych sieťach a stretávajú sa s ľuďmi, ktorí majú rovnaké záľuby, bez toho aby urobili jediný krok. Veci, ktoré by predtým vyžadovali týždne aj mesiace prípravy, môžete uskutočniť jediným kliknutím myši. Dokonca si môžete nájsť info, ktorá vám pomôže sa vyliečiť, ak ste ochoreli, alebo sa ako človek zdokonaľovať, ak máte chuť to urobiť. To všetko je pritom obyčajným príkladom a mohli by sme pokračovať ešte veľmi dlho.

Záver

Hoci sme sa ako celok nechovali vždy príliš rozumne, stále máme šancu všetko napraviť, prestať viesť vojny a vyliečiť svet, ako by povedal Michael. Táto doba je úžasná vlastne aj tým, že túto možnosť máme. My máme to šťastie, že žijeme vo vyspelej časti sveta a mali by sme si to vážiť. Preto sa nesťažujme, ale radujme sa z toho, že máme možnosť pracovať na svojej budúcnosti, pretože už to je bohatstvom samo osebe.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul