[Myseľ] 3 zásady ako myslieť pozitívne a neurobiť pritom viac škody ako úžitku

BITmarkets BITmarkets

To, ako myslíte, má veľký vplyv na váš život. Pozitívne myslenie má moc a môže výrazne ovplyvniť váš život k lepšiemu. Niekedy je však treba dať si pozor na to, aby sa samotné pozitívne myslenie nezvrtlo nežiadúcim smerom a nenarobilo viac škody ako úžitku. V tomto článku sa pozrieme na tri zásady, ktoré vám k tomu môžu pomôcť.

Vyhnite sa tomu, čo vás rozčuľuje

V živote sa nám občas objaví niekto alebo niečo, čo nám vadí. Existujú problémy a prekážky, ktoré nám znepríjemňujú život, ale zároveň nás nútia na sebe zapracovať, niečo nové sa naučiť a posunúť sa ďalej. To je úplne normálne a môžeme to brať tak, že akonáhle sa poučíme, problém častokrát zmizne. Horšie však je, keď si problémy sami vyhľadávame, vytvárame a doslova sa v nich vyžívame.

Z vlastnej skúsenosti viem, že je možné nepríjemnosti doslova vyhľadávať. Niečo v našej povahe nás, pokiaľ sa nebránime, nabáda vyhľadávať problémy. Napríklad môžeme byť zvedaví, keď sa v našom okolí stane nehoda a ideme sa na ňu pozrieť. Môžeme sa cítiť dobre, keď ohovárame ostatných, alebo sa na internete s obľubou púšťame do diskusie s ľuďmi, ktorí majú iný názor na veci, ktoré nás rozčuľujú. Niektorí začnú druhým nadávať a napádať ich, čo je vďaka anonymite a relatívnemu bezpečiu na internete veľmi ľahké.

Základom pozitívneho myslenia teda je, aby sme sa, pokiaľ to ide, vyhýbali nepríjemným a katastrofickým podnetom a radšej svoju pozornosť zamerali na veci, ktoré nám robia radosť a sú pre nás prospešné a žiadúce.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Ako rozvíjať vlastnú osobnosť a stať sa lepším

Pozitívne myslenie nikomu nevnucujte

Mnohí z vás, kto ste si prešli určitým vývojom smerom k pozitívnemu mysleniu, si iste pamätáte na fázu, kedy ste sa viac než samých seba snažili o nové poznanie obohatiť svoje okolie. Mnoho začiatočníkov začne prehnane poučovať svoje okolie, hádať sa a vnucovať ostatným svoje čerstvo nabité názory. Najskôr ide o určitú počiatočnú horlivosť.

Je ľahké zabudnúť na fakt, že človek musí v prvom rade začať u seba. Zvykli sme si hodnotiť druhých skôr, než sa pozrieme sami na seba a to je prekážka, ktorú je vhodné zo svojej cesty odstrániť čo najskôr.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Ako dosiahnuť úspech a mať toľko prostriedkov, koľko chcete

Naučte sa pozitivitu využívať v správny čas

Treťou a nemenej dôležitou vecou je spoznať správny čas. Metód, ktoré vám môžu pomôcť myslieť tak, aby sa vám dobre darilo alebo aby ste dosiahli svojich cieľov je totiž celá rada. Niektorými z nich sa zaoberáme a budeme zaoberať v ďalších článkoch na tému myseľ. Pravdepodobne žiadna metóda však nie je absolútne univerzálna a nie je ju tak možné použiť na každého.

Akonáhle sa rozhodnete, že sa vám určitý prístup páči a začnete sa ním riadiť, mali by ste sa mimo iné snažiť rozpoznať situácie, v ktorých skrátka fungovať nebude a v takýchto prípadoch použiť niečo iné. Obvykle na tom nič nie je a každý z nás je schopní takú chvíľu rozpoznať. Napríklad nie je dobré mať hlavu v oblakoch, keď je potrebné sa brániť prízemným útokom. Základom však je, aby ste tomu čo robíte verili, inak to skrátka fungovať nebude.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: 10 najlepších motivačných citátov Henryho Forda

Záver

Myslieť pozitívne nie je zložité a zvládne to každý. Pozitívne myslenie má moc meniť veci k lepšiemu. Niekedy je však treba dať si pozor na to, aby sa pozitívne myslenie nezvrtlo, a o tom bol tento článok. Záleží na každom z nás, do aké miery sme schopní a ochotní myslieť pozitívne a robiť to správne a v pravý čas. O jednotlivých metódach si niečo povieme zase nabudúce.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal René.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.