Zanzibar plánuje adopciu kryptomien
Zanzibar plánuje adopciu kryptomien. Zdroj: Shutterstock.com/Iurii Dzivinskyi

Zanzibar údajne skúma spôsoby, ako regulovať a osvojiť si kryptomeny ako Bitcoin. Vláda Zanzibaru plánuje uskutočniť stretnutia so zainteresovanými stranami, ako sú banky a ministerstvá, aby prediskutovali politiky súvisiace s odvetvím kryptomien. Zanzibarský minister zahraničia Mudrick Soraga oznámil plány tanzánskej tlačovej agentúre The Citizen 10. novembra.

Tento krok je súčasťou potenciálneho plánu na prijatie kryptomien. Soraga sa predtým stretol s miestnymi krypto nadšencami, ktorí ho ubezpečili, že Zanzibar by mal uznať a prijať kryptomeny ako oficiálnu transakčnú metódu

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Z webu Coinmarketcap unikli údaje o 3 miliónoch používateľov

Zanzibar sa má o kryptomenách čo učiť

Podľa The Citizen je pre Zanzibar potrebné vynaložiť veľa práce, kým jurisdikcia bude schopná prijať kryptomeny. Miestna vláda ako taká bude musieť prísť s politikami vysvetľujúcimi ciele a výhody digitálnej meny prostredníctvom Bank of Tanzania, tvrdí profesor Haji Semboja zo Štátnej univerzity v Zanzibare.

Predseda Tanzánskej asociácie bankárov Abdulmajid Nsekela údajne poznamenal, že Zanzibar sa má o technológii čo učiť. „Musíme začať čerpať lekcie z iných krajín o tom, ako táto technológia funguje. Aby boli kryptomeny efektívne, budeme potrebovať pravidlá pre kryptomeny,“ povedal.

Najnovšie správy zo Zanzibaru prichádzajú mesiace po tom, čo prezident Tanzánie Samia Suluhu Hassan naliehal na centrálnu banku krajiny, aby v júni začala skúmať kryptomeny ako Bitcoin. Tento krok prišiel krátko po tom, ako Salvádor začiatkom júna schválil zákon o Bitcoinoch. Vďaka tomu sa krajina stala prvou, ktorá v septembri 2021 prijala Bitcoiny ako zákonné platidlo. Oveľa viac krajín bude nakoniec nasledovať kroky Salvádoru. 

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – podarí sa cene prekonať ATH už pri súčasnom raste?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre