Volaris Salvádor Bitcoin
Volaris Salvádor Bitcoin, zdroj: www.shutterstock.com/lunopark

Salvádorský program prijímania bitcoinov pokračuje. Prezident Bukele tentoraz oznámil, že možnosť platenia sa rozširuje na miestnu leteckú spoločnosť Volaris.

V dôsledku prijatia Bitcoinu v El Salvádore sa miestna dcérska spoločnosť mexickej leteckej spoločnosti „Volaris Salvador“ rozhodla, že začne akceptovať platby v Bitcoine.

Môže ťa zaujímať: Rusko a Bielorusko zavedú špeciálne tarify pre kryptoťažiarov – v krajinách ich neustále pribúda!

El Salvádor sa nezastavuje!

Táto iniciatíva platby Bitcoinom prichádza len mesiac po tom, ako letecké úrady v El Salvádore udelili miestnej dcérskej spoločnosti Volaris povolenie na operácie v krajine.

Salvadorský prezident Nayib Bukele, samozrejme, dlho nečakal a na twitteri sa s touto správou, že letecká spoločnosť bude akceptovať Bitcoin, ihneď podelil.

Na nedávnom podujatí Volaris prezident Bukele zdôraznil, že ,,možnosť platiť bitcoinmi a naša štátna peňaženka Chivo nám umožňujú zvýšiť ponuku letov pre našich občanov.”

Bukeleho vláda naďalej povzbudzuje občanov, aby používali bitcoiny na platby, a dokonca ponúka rôzne zľavy a dotácie na palivo. Krajina nedávno reinvestovala nerealizované zisky z bitcoinov v hodnote 4 miliónov dolárov. Tie sa rozhodla financovať do infraštruktúry, ako to napríklad spravila s veterinárnou nemocnicou.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Udal Volaris nový trend?

Po stopách El Salvádoru sa už pomaličky ale isto chystajú viaceré juhoamerické krajiny. Napríklad úrady vo Venezuele premýšľajú, že ich letiská by mohli začať prijímať BTC ako platbu za vstupenky a iné služby.

Podľa riaditeľa letiska Freddyho Borgesa bude letisko prijímať platby v Bitcoine, kryptomene Dash a taktiež vo vládnej kryptomene Petro.

,,Čo sa týchto nových ekonomických a technologických inovačných systémov týka, musíme byť pokročilé a mali by byť prístupné verejnosti,“ tvrdí riaditeľ letiska v hlavnom meste Caracas.

Uruguaj, Paraguaj či Brazília taktiež prejavujú silný záujem o kryptomeny. Je preto celkom možné, že čoskoro budeme počuť podobné správy ako zo 7. septembra, čo bol pre kryptokomunitu historický deň, nakoľko El Salvádor schválil Bitcoin ako oficiálne platidlo.

Čítaj ďalej: Robert Kiyosaki vidí veľmi perspektívnu budúcnosť Bitcoinu. Sám bude investovať naďalej!

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre