Salvádor a adopcia BTC
Salvádor a adopcia BTC. Zdroj: Shutterstock.com/motioncenter

Mainstreamové prijatie Bitcoinu (BTC) v Salvádore naberá na obrátkach počas prebiehajúceho býčieho trendu. Občania stále častejšie vymieňajú svoje úspory v amerických dolároch za bitcoiny.

Prezident Nayib Bukele sa podelil o tento nový vývoj na svojom twitteri na základe údajov získaných z internej peňaženky Salvádoru, Chivo. Prezident Bukele povedal:

,,Ľudia vkladajú oveľa viac USD na nákup BTC, než koľko vyberajú z bankomatov Chivo.”

Bukele tiež vyzval médiá, aby vyššie uvedené informácie nezávisle potvrdili návštevou bankomatov. Prezident ďalej uviedol, že Chivo nahlásil 24 076 žiadostí o zásielku peňazí, čo predstavuje sumu 3 069 761,05 dolárov za jeden deň.

Prečítaj si tiež – Bitcoin dokázal za 1 mesiac to, čo bankový sektor nedokázal za 40 rokov – tvrdí prezident Salvádoru

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Občania chcú BTC kvôli výhodám v krajine

Nárast prevodov USD na Bitcoin odráža zmenu sentimentu investorov, ktorá spočiatku čelila odporu počas prijímania zo strany širokej verejnosti. Salvádorská vláda navyše ponúka rôzne subvencie za používanie BTC, ako sú dotácie pohonných hmôt a daňové výnimky.

Po prijatí Bitcoinu ako zákonného platidla Salvádor nainštaloval viac ako 200 bankomatov. To z neho robí tretiu najväčšiu sieť kryptobankomatov po USA a Kanade.

Salvádor prekročil počet britských bankomatov v oblasti kryptomien po nasadení 205 kryptomatov. Ide hlavne o cieľ uľahčiť transakcie s miestnymi BTC a konverzie bitcoinov na americké doláre.

Salvádorská vláda nedávno oznámila, že postaví veterinárnu nemocnicu za 4 milióny dolárov so ziskom dosiahnutým na trhu s BTC. Podľa prezidenta Bukeleho budú vo veterinárnej nemocnici štyri operačné sály, štyri pohotovostné kliniky, 19 kancelárií a rehabilitačná oblasť.

Mohlo by ťa zaujímať – Salvádor s ďalším míľnikom – oficiálne spustil ťažbu BTC cez sopečnú energiu!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre