Coinmarketcap zažil hack
Coinmarketcap bol hacknutý, zdroj: shutterstock.com/Autor: Grey82

Z webu Haveibeenpwned pred niekoľkými dňami prišla nepríjemná správa. Údaje o viac ako 3 miliónov používateľov boli ,,hacknuté”. Emailové adresy všetkých týchto používateľov sa momentálne pohybujú na internete a môžu byť zneužité napríklad na reklamné účely či odoslanie škodlivých vírusov. Tento hack patrí k najväčším v kryptosvete. Ak si aj ty mal účet na tomto webe, čítaj článok do konca.

Podľa webu Haveibeenpwned boli ukradnuté emailové adresy 3,1 miliónov používateľov:

,,Počas októbra 2021 sa zistilo, že na hackerských fórach sa obchodovalo s 3,1 milióna e-mailových adries s účtami z webovej stránky CoinMarketCap, ktorá slúži hlavne ako zoznam všetkých kryptomien. Aj keď sa zistilo, že e-mailové adresy korelujú s účtami CoinMarketCap, nie je jasné, ako presne boli získané.“

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

CoinMarketCap na tento hack následne zareagoval

,,Nenašli sme žiadne dôkazy o úniku údajov z našich vlastných serverov. Tento problém aktívne vyšetrujeme a budeme informovať našich odberateľov hneď, ako budeme mať nejaké nové informácie.“

Nie je to prvý prípad podobného rozsahu, akého sme boli svedkami za posledný rok. Facebooku rovnako pred takmer rokom ukradli rôzne informácie o stovkách miliónov používateľov. Zväčša sa tomu nedá zabrániť, pretože o bezpečnosť sa majú starať firmy, ktoré spracujú tvoje informácie, ktoré si im ty dal. Vo väčšine prípadov ale ani najbezpečnejšie ochranné systémy v niektorých prípadoch nedokážu odvrátiť útok.

Ako sa pred tým brániť?

Sú 2 možnosti: buď si nikde nezakladať účet, alebo si urobiť tzv. záložný účet, ktorý budem používať iba na účely využívania na sociálnych sieťach či iných platformách, ktoré chcem používať. Zároveň si musím dávať pozor, aby som neotváral žiadne podozrivé odkazy v mailoch a chrániť sa antivírusom.

Prečítaj si aj: Spôsobí pád Evergrande veľký výpredaj na Bitcoine a akciách?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre