Dosiahne Bitcoin dôležitý obrat zo strany býkov?
Dosiahne Bitcoin dôležitý obrat zo strany býkov? Zdroj: Shutterstock, MJgraphics

Najnovšie on-chain dáta naznačujú, že by sme mohli byť svedkami býčieho obratu Bitcoinu. Tento stav potvrdil aj jeden z najpopulárnejších špičkových analytikov Michaël van de Poppe. Čo teda môže Bitcoin dosiahnuť?

Dosiahne Bitcoin býčí obrat?

Ak sú on-chain údaje dôveryhodné, môžeme byť svedkami býčieho obratu BTC. Aspoň tak to tvrdí Poppe. Analytik sa opiera aj o nové historické maximum hash-ratu, ktoré v minulosti častokrát predpovedalo býčie vlny.

Hashrate Bitcoinu dosiahol historické maximum, zatiaľ čo sme boli svedkami rôznych zákazov kryptomien. To ukazuje, že dopyt po ťažbe Bitcoinu sa zvyšuje, sieť sa stáva bezpečnejšou a nakoniec bude cena tento ukazovateľ nasledovať.“

Hashrate BTC v podstate meria celkový výpočtový výkon použitý pri ťažbe BTC. Ide o jednu z najdôležitejších metrík vo svete kryptomien. Čím je tento ukazovateľ vyšší, tým väčšia je odolnosť siete voči rôznym útokom.

Mohlo by ťa zaujímať: Warren Buffett a Charlie Munger kritizujú kryptomeny: “Sú to hlúpe a bezcenné aktíva!”

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Aký pohyb by mohol prísť?

Poppe podotkol, že v krátkodobom horizonte bude dôležité, aby Bitcoin prelomil hranicu 38 000 smerom nadol alebo 40 500 USD do longových pozícií.

Mali by ste čakať, kým sa nám podarí jasný prielom pod 38 000 USD. To budú pravdepodobne pre investorov príležitosti pre otvorenie shortových pozícií. A ak sa dostaneme späť nad 40 500 USD, preklopíme túto zónu, to bude pravdepodobne príležitosť ísť do longu. Ja som long od 39 000 USD a v skutočnosti v tejto chvíli hľadám longy trochu viac na altcoinoch. Bitcoin musí udržať kľúčovú úroveň podpory, ktorou je zóna 39 000 USD.“

A čo by mohlo nasledovať ďalej?

Ak prelomíme hranicu 40 500 USD, myslím si, že ďalšou úrovňou, na ktorú sa treba pozrieť, je úroveň okolo 43 000 USD, tam by sa mala presunúť aj likvidita. Tu už sa rozprávame o pohybe približne 10 %.“

Aktuálne sa BTC pohybuje skôr do strany a dosahuje veľmi nízku volatilitu. A to je podľa Poppea signál, že môžeme očakávať veľkú vlnu. Je však otázne, či nadol, alebo nahor. Poppe si myslí, že to bude skôr pohyb v býčom smere. Ako dôvod uviedol, že nás čaká korekcia v prípade amerického dolárového indexu.

Veľký prielom je za rohom. Predpokladám, že sa vydáme smerom nahor, ak bude USD neustále vykazovať slabosť. A najmä, ak Fed neoznámi silnejšie sprísnenie, než aké sa očakáva.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre