Ethereum s negatívnou emisiou
Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Ethereum je prvýkrát od spustenia protokolu EIP-1559 na negatívnej pozícií z hľadiska dennej emisie.

Emisia pre Ethereum v negatívnych číslach

Protokol EIP-1559 bol spustený presne 5. augusta. Od tohto momentu sme boli svedkami pomerne pozitívnych výsledkov, ktoré ukazovali prvotné dáta. Teraz však prichádza analýza od spoločnosti Block´s Data Dashboard, z ktorej vyplýva, že sa denná emisia ETH dostala prvýkrát do záporných čísiel.

Môže ťa zaujímať: Ethereum predbehne Bitcoin a pomôže mu USDT – tvrdí analytik z Bloomberg

Aktualizácia sieti po hard-forku priniesla konečne to, čo všetci očakávali a síce mierne zníženie poplatkov prostredníctvom ich spálenia. V každom novom bloku je časť transakčných poplatkov spálená, čím sa ukrátili mineri, ale používatelia sa mohli radovať.

ETH/BUSD
ETH/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Od spustenia ubehla už pomerne dlhá doba, čoho výsledkom je spálenie približne 193 000 ETH s hodnotou približne 700 miliónov USD.

Analýza spoločnosti Block´s Dashboard ďalej ukazuje, že sa od 3. septembra dokázalo spáliť ďalších 13 840 ETH, čo však prevyšuje 13 507 ETH, ktoré boli za rovnaký čas vyťažené. Z Etherea sa tak pomaly, ale isto stáva deflačné aktívum. To isté sa teda dá povedať aj o emisii, ktorá má taktiež deflačný trend. Mineri však nemusia byť na tom až tak zle, keďže sa ich príjmy dokázali udržať. Je to najmä vďaka obrovskému boomu okolo NFT.

Prečítaj si tiež: Ethereum čaká raketový nárast – dokazujú to tieto faktory

Až 15 % z celkového množstva spálených ETH za mesiac august tvorili práve poplatky spojené s aktivitami na trhovisku NFT OpenSea.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.