BTC vystrelí zo sideway štruktúry. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

BTC pokračuje v krátkodobej sideway štruktúre medzi rovnobežnou rezistenciou a supportom. V rámci tejto sideway štruktúry je však trhová cena priamo na rezistencii. Dnes sa tak môže rozhodnúť o tom, či z tejto bočnej štruktúry vypadneme alebo nie. Kde sa nachádzajú ďalšie targety v prípade, že štruktúra bude prelomená?

Bitcoin sa nachádza v čase písania článku na hranici rezistencie 50 500 $. Práve na tejto hodnote bol rastúci trend v kline ukončený v bode 5. Po uzatvorení klinu však nedošlo ku korekcii s prvým targetom na 38,2 % retracementu 42 500 $, ale naopak, sme sideway. Jasne to poukazuje na silu býčích rúk.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – cena pokračuje v sideway štruktúre, dominancia padá

BTC je bullish

Sideway štruktúra je ohraničená hranicami 50 500 $ a 46 500 $. V prípade, že cena prekoná spomínanú rezistenciu, tak prvým targetom je hladina 53 500 $. Medzi 50 500 $ a 53 500 $ sa totižto nachádza gap, ktorý cena pravdepodobne prestrelí vyššou volatilitou.

StormGain

Naopak, ak by sa cene nepodarilo prekonať rezistenciu a uberala by sa pod support 46 500 $, tak najbližším targetom a hlavnou supportnou zónou, je 42 500 $. Interval od 41 000 $ do 42 500 $ predstavuje kľúčovú supportnú zónu, pod ktorú nesmieme spadnúť, ak chceme, aby trend pokračoval. Ide o support, ktorý oddeľuje predchádzajúcu akumulačnú zónu od súčasného trendu rastu. Súčasný sentiment však predpovedá, že cena pôjde zo sideway štruktúry skôr hore. Ostávame teda bullish.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, ADA, LINK, KSM – Bitcoin ostáva nerozhodný, alty rastú

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.