BTC pokračuje v raste podľa fraktálu
BTC pokračuje v raste podľa fraktálu. Zdroj: Shutterstock.com/Peerapong Pongtonglo

Cena BTC stále bojuje pod 50 000 dolármi. Stále však nie je rozhodnuté o tom, akým konečným smerom sa kryptomena pohne ďalej. Podľa opakujúceho sa fraktálového vzoru, ktorý sa znova a znova objavoval, by odpoveď na túto otázku mohla byť jednoduchšia.

Je Bitcoin býčí alebo medvedí? Existujú určité náznaky, že by sa mohol začať medvedí trh, ale býčí sentiment sa ukazuje ako príliš silný na to, aby medvede prevzali kontrolu. Každý rastúci trend raz bude sprevádzaný korekciou, ale zatiaľ fraktál ukazuje, že trh majú v rukách býci.

September je mesiac, ktorý sa väčšinou uzavrel do červena. Všetci však očakávajú poslednú etapu býčieho trhu.

Fraktál BTC/USD. Zdroj: TradingView
Fraktál BTC/USD. Zdroj: TradingView

Prečítaj si taktiež poslednú analýzu Bitcoinu – Analýza BTC – dôjde k prelomeniu sideway štruktúry už dnes?

Potvrdí tento pattern ďalší rast BTC?

Úplne vľavo vyššie uvedený graf zobrazuje cenovú akciu Bitcoinu od dna medvedieho trhu. Bez výpredaja Čierneho štvrtka by graf takmer presne napodobňoval ostatné tri segmenty cenovej akcie.

Po počiatočnom zlomení sa vytvorí na Bitcoine veľká štruktúra, po ktorej nasleduje krátke obdobie konsolidácie. Nasleduje druhý rast sprevádzaný korekciou, vďaka ktorej sa účastníci trhu domnievajú, že cyklus sa skončil a sú zaskočení, keď príde ešte konečná vlna. Na záver sa trend obráti a medvede získajú prevahu. Keď to urobia, mal by prísť poriadny medvedí trh.

Dva stredné grafy sú na začiatku roka 2019 a na konci roka 2020, zatiaľ čo napravo je posledný úsek býčieho trhu 2017. Všetky vykazujú kľúčové podobnosti v štruktúre a úrovniach podpory v cenových akciách, ktoré nasledovali. Vyššie uvedený graf však stojí za zváženie iba vtedy, ak veríte, že fraktály v Bitcoine existujú.

Mohlo by ťa zaujímať – Twitter údajne pracuje na funkcii odmeňovania Bitcoinami

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance