Vyjadrenie šéfa giganta Goldman Sachs: „Ide o najturbulentnejšie obdobie za posledné desaťročia“
Vyjadrenie šéfa giganta Goldman Sachs: „Ide o najturbulentnejšie obdobie za posledné desaťročia“ ,zdroj: www.shutterstock.com/Blueastro

Súčasný riaditeľ Goldman Sachs varoval pred bezprecedentnými ekonomickými zmenami a horšími časmi, ktoré čakajú celý svet. Jeho vyhlásenie nadväzuje na varovanie generálneho riaditeľa JPMorgan Jamieho Dimona, ktorý povedal, že sa k nám blíži „ekonomický hurikán“.

Šéf Goldman Sachs niečo takéto ešte nevidel

John Waldron, najvyššie postavený predstaviteľ giganta Goldman Sachs, sa na bankovej konferencii podelil o svoj názor, čo čaká americkú ekonomiku v najbližšom období.

O súčasných ekonomických podmienkach Waldron povedal:

Ide o najturbulentnejšie prostredie, aké som kedy vo svojej kariére videl. Očividne sme prešli mnohými cyklami, ale súhrn tých šokov, ktoré sme za posledné roky zažili, je podľa mňa bezprecedentný.

Odpoveď Waldrona prišla po tom, ako nedávno odznelo varovanie generálneho riaditeľa JPMorgan Jamieho Dimona, ktorý povedal, že sa k nám blíži „ekonomický hurikán“ a poradil, aby sa občania „radšej pripravili“.

Šéf Goldman Sachs priznal, že má obavy z rastúcej inflácie, zmeny menovej politiky a rusko-ukrajinského konfliktu, ktoré by mohli výrazne poškodiť globálnu ekonomiku.

Mohlo by ťa zaujímať: Špičkový obchodník Peter Brandt, ktorý predpovedal pád BTC v roku 2017, hovorí o poklese až na 12 000 USD

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Mnohí očakávajú ťažké časy

Waldron na konci svojej odpovede zdôraznil, že nás čaká ťažké obdobie:

Očakávame, že každý z nás pocíti, že prídu ťažké ekonomické časy. Bezpochyby sme svedkami náročnejšieho prostredia na kapitálových trhoch za veľmi dlhú dobu.

Riaditeľ banky taktiež vymenoval niekoľko znepokojujúcich faktorov, ktoré podľa neho škodia ekonomike. Ide o komoditný šok a bezprecedentné množstva menových či fiškálnych stimulov.

Určite ste si všimli, že čoraz viac ľudí bije na poplach v súvislosti s americkou ekonomikou a predpovedá, že recesia je už za rohom.

Naposledy sa tak vyjadril Elon Musk ktorý povedal, že má „super zlý pocit“ z ekonomiky, pre čo sa rozhodol prepustiť 10 % pracovníkov elektromobilky Tesla.

Čítaj ďalej: Elon Musk má „super zlý pocit“ o ekonomike USA. Odpovedal mu priamo prezident Biden!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance