Blíži sa pád BTC?
Blíži sa pád BTC? Zdroj: Shutterstock, Hi my name is Jacco

Špičkový obchodník Peter Brandt, známy svojou presnou predpoveďou pádu BTC z roku 2017, sa opäť vyjadril k situácii na trhu. Podľa neho môžeme byť svedkami ďalšej veľkej korekcie, ktorá by cenu Bitcoinu stiahla až na 12 000 dolárov.

BTC padne až na 12 000 USD?

Cena Bitcoinu sa podľa Brandta nachádza na veľmi tenkom ľade. Môže prísť rýchly a veľmi bolestivý pád o približne 80 %. To by znamenalo, že by sa Bitcoin obchodoval na úrovni 12 000 USD.

Máj patril historicky vždy k tým najúspešnejším mesiacom. Tentokrát je to však presne naopak. Medvedí trh neustále ohrozuje kryptomeny na čele s Bitcoinom. Za najväčšie faktory s určitosťou môžeme považovať kroky Fedu či vojnu na Ukrajine.

Prečítaj si tiež: Bývalý šéf burzy Bitmex Ethereu verí: „Do konca tohto roka bude Ethereum na cene 10 000 dolárov“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Samozrejme, nesmie sa zabúdať ani na krach obrovského ekosystému Terra. Väčšina obchodníkov a analytikov je však pozitívne naladená. Všetci totiž očakávajú koniec medveďov a nástup býkov. Ale všetci dobre vieme, že svet kryptomien robí vždy presný opak toho, čo všetci očakávajú. A rovnako to vníma aj Peter Brandt. Ten poznamenal, že pre Bitcoin vidí scenár dosiahnutia štvrtého pullbacku, a to viac ako 80 %. Korekcia by tak stiahla Bitcoin až na 12 000 USD.

BTC/USD
BTC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Krátkodobá budúcnosť tejto kryptomeny v podstate závisí od jej schopnosti pevne si udržať kľúčovú úroveň podpory 29 000 USD. Aktuálne sa však môže udiať to, čo sa najmenej očakáva, a to masívny pokles.

Bitcoin za posledných 30 dní stratil viac ako 18,8 % svojej hodnoty. Predajný tlak sa odzrkadlil aj na trhovej kapitalizácii, ktorá klesla na približne 566 miliárd USD.

Z dlhodobého hľadiska sú investori stále pokojní. Solídny základ a rastúce globálne prijatie sú faktory, ktoré Bitcoin udržia hore. Či je to tak, ukáže čas.

Čítaj ďalej: Ťažiari BTC sa hromadne zbavujú svojich podielov – negatívny signál pre Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance