Tesla prepúšťa: čakajú jej akcie ťažké časy?
Tesla prepúšťa: čakajú jej akcie ťažké časy? Zdroj: https://www.shutterstock.com/Jonathan Weiss

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk sa poslednú dobu vyjadruje kriticky o súčasnej ekonomickej situácii v Amerike. Musk očakáva recesiu a najnovšie sa vyjadril, že je potrebné znížiť kapacity zamestnancov spoločnosti o 10 %. Aký to bude mať dosah na cenu akcií spoločnosti?

Tesla prepúšťa

Agentúra Reuters publikovala interný list, ktorý bol rozoslaný manažérom Tesly. Vo štvrtok 2. júna bol všetkým členom vedenia spoločnosti odoslaný e-mail s predmetom Pozastavenie prijímania zamestnancov na celom svete. Tesla tak dáva stopku prijímaniu nových zamestnancov a chystá sa znižovať svoje stavy. Popritom začiatkom tohto týždňa Musk nariadil všetkým zamestnancom, aby sa vrátili fyzicky späť do práce:

Každý v spoločnosti Tesla je povinný stráviť v kancelárii minimálne 40 hodín týždenne. Ak sa neukážete, budeme predpokladať, že ste dali výpoveď.“

Na Twitteri Musk nedávno kritizoval ľudí za to, že pre pandemickú situáciu si odvykli pracovať, keďže firmy po celom svete zaviedli prácu z domu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: FED spomaľuje tlač peňazí: čo to znamená pre kryptomeny?

Akcie spoločnosti klesajú

V článku Známe akcie a kryptomeny: komu sa darilo posledné roky lepšie? sme informovali, že akcie Tesly počas posledného býčieho trhu od roku 2020 spravili zisk vyše 1450 %. ATH dosiahli na hodnote vyše 1240 dolárov. Od tejto hodnoty sú v downtrende a v čase písania článku sa obchodujú za 715 dolárov. Od svojho ATH tak Tesla (TSLA) stratila 42 % zo svojej hodnoty. Na grafe nižšie môžeme vidieť, že TSLA môže ďalej klesnúť na support, ktorý sa nachádza v okolí 600 až 550 dolárov.

Graf: Tesla/1D.
Graf: Tesla/1D. Zdroj: Tradingview

Hrozba recesie, prepúšťanie, zvyšovanie úrokových sadzieb Fedom a konkurencia, ktorá nespí, sa môžu podpísať na pokračujúcom poklese cien akcií spoločnosti. Tesla v súčasnosti dominuje dodávkam automobilov, ktoré predstavujú takmer 60 % všetkých dodávok elektrických vozidiel. Konkurencia však napreduje a značky ako Ford či Toyota sa chystajú odkrojiť väčší kus z pomyselného koláča.

Pri drastických škrtoch a komplikáciách s elektromobilmi Tesly môžu akcionári presunúť svoju pozornosť a predovšetkým financie smerom ku konkurencii, ako uviedol portál Finbold.

Čítaj ďalej: CEO najväčšej bitcoinovej ťažobnej spoločnosti : „Koniec medvedieho trhu s kryptomenami uvidíme koncom roka 2022“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance